Čierna a purpurová přehled

Čierna a purpurová
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491328/bmid_cierna-a-purpurova-0du-491328.jpg 5 588 588

Skutočný príbeh lásky esesáka a mladej Slovenky počas druhej svetovej vojny Milena Zingerová, mimoriadne hudobne nadaná Bratislavčanka, smeruje s prvým ženským transportom do Osvienčimu. Vystrašené dievča odsúdené na pomalú smrť chce za každú cenu prežiť peklo nemeckého vyhladzovacieho tábora. A osud jej dáva šancu: má zaspievať na narodeninovej oslave svojho nepriateľa... A tak sa zrodí jeden z najneobyčajnejších milostných príbehov holokaustu.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Lindeni

Czerń i purpura , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierna a purpurová. Přihlašte se a napište ho.

patch
08.07.2024 3 z 5

Trochu zklamání. Předtím jsem od autora četla Sen o Gliwicích a bylo to skvělé čtení. V tomto románu mi postavy připadají trochu ploché a jejich chování je popsané nějak nabubřele a nevěrohodně. Asi jsem čekala víc. Dočetla jsem to, ale uchvácená jsem nebyla.

JJJ007
09.06.2024 5 z 5

Skvěle napsaný román, který mnou rezonuje a ještě dlouho bude. Všem doporučuji k přečtení. Měli bychom vědět a hlavně nezapomenout.

Renatas
17.05.2024 4 z 5

Silné téma. Styl psaní je skvělý, dva pohledy na situaci jsou zajímavé, občas se opakuje myšlenka častěji než je běžné. Ale celkově je to čtivé a všem bych ji doporučila, klidně i jako povinnou četbu.

Šachy pod sopkou, Ztraceny v Paříži a další knižní novinky (25. týden)

19.06.2022

Lvi na výsluní a další knižní novinky (22. týden)

29.05.2022

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

S nadějí, i když naivní, se prostě žije lépe.

Rasismus činí lidi slepými.

Trpět o samotě je cesta vedoucí k zoufalství a prázdnotě.

Kniha Čierna a purpurová v seznamech

v Právě čtených16x
v dalších seznamech10x