Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic přehled

Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465276/bmid_carissime-kde-se-toulate-dopisy-jak-Joy-465276.png 4 5 5

Korespondence spisovatele Jakuba Demla s farářem a překladatelem Josefem Ševčíkem z Babic. Dopisy tomuto babickému faráři z let 1904 – 1911, doplněné úryvky z adresátových odpovědí i dalších korespondencí, zachycují v hrubých rysech příběh Demlovy spolupráce se staroříšským vydavatelem Josefem Florianem. Zároveň dokumentují Demlovo sedmileté putování mezi pěti českomoravskými farnostmi, kterými prošel jako kaplan či administrátor v nemilosti, dokud nebyl předčasně a doživotně penzionován.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic. Přihlašte se a napište ho.

tomasblazek
21.02.2018 3 z 5

Pro mě méně zajímavý soubor Demlovy korespondence. Ovšem i tady prosvítá Demlovo psaní celoživotní "jediné knihy".

alweryon
30.12.2017 5 z 5

Jsem rád, že branou k Demlovi byla pro mě právě tato kniha. Je mi jasné, že knihy korespondence z této skvěle připravené Demlovské edice přečtu časem všechny a může za to právě tento velmi milý start. P. Ševčík je postava projevující se téměř svatě a vedle do Floriana (a Bílka a Březiny) zfanatizovaného P. Demla vypadá jako čirý rozum a umírněnost. Ale to jak cítí v Demlovi génia a jak jej proto všemožně podporuje je ctnost pokorných lidí - radovat se z nadání druhých.

31 nových eknih zdarma ke stažení

30.01.2021

Kniha Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic v seznamech