Báječná léta s Klausem přehled

Báječná léta s Klausem
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411716/bmid_bajecna-leta-s-klausem-rxv-411716.png 3 354 354

Volné pokračování románu Báječná léta pod psa vychází přesně po deseti letech od první úspěšné knihy. Podle autorových slov jde i tentokrát o "lehce autobiografickou melancholickou grotesku", v níž se znovu setkáváme s příslušníky Kvídovy rodiny. Autor obohatil román o několik nových postav: Pacovu ženu a jejich dvě nezvladatelná dvojčata. Naopak se z příběhu vytratí Kvídova žena Jaruška, s níž se Kvído rozvádí. Satiricky laděný příběh začíná po listopadu 1989, kdy lidé zbožně naslouchají optimistickým prohlášením tehdejší politické garnitury o rychlém ekonomickém růstu našeho státu a končí mohutnou demonstrací před Českou televizí v lednu 2001. Vieweghův román je velmi osobité ohlédnutí za dvanácti lety, které se významně zapsaly do dějin tohoto státu. Znění tohoto textu vychází z díla Báječná léta s Klausem tak, jak bylo vydáno v Brně nakladatelstvím Petrov v roce 2002. Verze 1.0 z 17. 1. 2019.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Báječná léta s Klausem. Přihlašte se a napište ho.

m2056
27.04.2024 3 z 5

Bohužel tohle je horší díl než předešlý ano je pěkný že autor nám pověděl jak to dopadlo se členy rodiny po sametové revoluci ale to je tak celkem vše.

Achillesaželva
19.12.2023 3 z 5

Bylo mi čtrnáct, maximálně patnáct, když jsem to četla a tenkrát mě to bavilo. Dnes už bych se do toho znovu nepustila. Tak dávám 3 hvězdy.

mila2411
07.11.2023 2 z 5

No nevím. Na původní "Léta" bylo těžké až nemožné navázat... za mě asi tak: kdyby to byl autor nebyl vůbec nenapsal, lépěji by učinil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Báječná léta s Klausem v seznamech

v Právě čtených2x