Asterixova odyssea přehled

Asterixova odyssea https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7646/asterixova-dobrodruzstvi-asterixova-odyssea-7646.jpg 4 101 101

Asterixova dobrodružství série

Druidovi Panoramixovi dojde jedna ze zásadních přísad do kouzelného nápoje: kamenný olej, čili petroleum. A tak se musí Asterix spolu s Obelixem vypravit do Mezopotámie, aby ho získali, zatímco Římané se snaží vzniklé situace využít…

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

L´Odyssée d´Astérix , 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterixova odyssea. Přihlašte se a napište ho.

Luky110812
09.03.2023 5 z 5

Tuto knihu komiksu si syn přečetl sám. Od té doby patří do jeho TOP sbírky.

yaoiyuri
13.07.2021 4 z 5

“To jméno jsem přijal z obchodních důvodů! Ve skutečnosti se jmenuji Rosenblumenthalovič.”

Celá ta myšlenka s podvratným druidem/agentem mi přišla v rámci tohohle univerza dost přitažená za vlasy a nakonec i dost nevyužitá. Ale jinak - příběh je čtivý, cestuje se po Blízkém východě, potkáme i chudáky piráty... Za mě to splnilo to, co by mělo, i když ne 100%. V téhle sérii existují i mnohem slabší díly.

Gordonlord
11.07.2021 1 z 5

Tohle už byla dost bída. Jak jsem se později dozvěděl, tenhle díl dělá kompletně sám již pouze Uderzo, Gosciny byl tou dobou již po smrti. Rozdíl oproti Asterixovským klasikám je v tomhle případě více než propastný.

Pokus o humor selhává na všech frontách. Římský špeh s vynálezy ála James Bond se do příběhu hrozně nehodí a staré známé kulturní a historické odkazy či narážky, které mi přišly otravné a laciné i za zlatých časů, jsou tady už vážně servírovány dost "brainless" způsobem. Jinak tady vlastně žádný vtip, humor ani nápady, či nejdejbože vtipné dialogy nejsou.

Jediné, co mělo trochu nápad, byla cesta přes poušť, kdy po Asterixovi a Obelixovi nějaké kmeny stále střílely šípy s tím, že si je spletli s kmenem, s kterým jsou ve válce. A taky kresba je pořád fajn, i když ne už tak detailní a vymazlená jako dříve, ale pořád evokuje zlaté staré časy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterixova odyssea v seznamech

v dalších seznamech1x