Asterix a Latraviata přehled

Asterix a Latraviata https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7639/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-a-la-traviata-7639.jpg 4 88 88

Asterixova dobrodružství série

Vysoký římský hodnostář Pompeius, Caesarův tajný nepřítel, se chce zmocnit slavných vojenských trofejí, které jsou v držení Asterixe a Obelixe. A tak Pompeiův nohsled Bonusmalus najímá slavnou tragédku Latraviatu, aby se přestrojila za krásnou Galku Halabalu a s pomocí svého hereckého talentu trofeje od našich dvou přátel vylákala.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et Latraviata , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix a Latraviata. Přihlašte se a napište ho.

yaoiyuri
28.12.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než Caesarova galéra – ale to je kde co, jinak šedý průměr. Zápletka je vyloženě prostoduchá, potenciál rodičů obou hrdinů je zoufale nevyužit, matky jen trapně peskují své syny a manžely, otcové do děje prakticky nezasáhnout. Motiv s dvojnicí nic originálního ani zábavného nepřináší – naopak.

Celé mi to přišlo, jakoby autora napadl ten skvělý a vlastně jediný pořádný vtip se „zlatým Caesarem“ a zbytek tvůrčího zaujetí strávil tím, jak k němu uplácat jakýs takýs děj, který by nás čtenářsky totálně neurazil. Povedlo se to tak napůl.

Atlantis
04.04.2021 3 z 5

2,5* Největší průměr ze všech průměrů. Do galské vesnice dorazí dvojnice Falbaly (nebo Halabaly, jak je přeložena v tomto díle). No a naprosto vše, co vás napadne, že se může v příběhu s dvojníkem stát, se i stane. Nuda, šeď, s občasnými náznaky vtipu. A o deus ex machina v podání Julka na závěr příběhu raději nemluvit.
O zapomenutelnosti tohoto dílu svědčí i fakt, že jsem jej kdysi amatérsky překládal a vzpomněl jsem si na to až zhruba ve čtvrtině čtení.

Kuža007
19.11.2018 5 z 5

Asi Uderzův samostatný nejlepší Asterix.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix a Latraviata v seznamech

v dalších seznamech1x