Asterix a galský školní rok

Asterix a galský školní rok https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65214/asterix-a-galsky-skolni-rok-65214.jpg 3 67 5

Asterixova dobrodružství série

Na 56 stranách v něm najdete kratší komiksové povídky o Asterixovi, jeho věrném příteli Obelixovi a lidských i zvířecích obyvatelích galské vesnice v Armorice.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Asterix et la rentrée gauloise , 2003

Atlantis
04.04.2023 4 z 5

Galským školním rokem jsem zakončil všechny česky vydané komiksy s Asterixem. A možná za to může ta nostalgie, ale já se dost bavil. Nečekejte ucelený příběh a budete spokojení. Jde o takovou sbírku menších komiksů, stripů a speciálů, které vycházely u příležitosti různých událostí (olympiáda, Vánoce apod.). Takže díky vy vzpurní Galové, byla to příjemná jízda.

yaoiyuri
29.12.2021 4 z 5

Název je poněkud zavádějící, není to klasický díl, je to takový ten „seriálový speciál“ shrnující desítky let tvůrčí spolupráce Goscinnyho a Uderza, který přináší spoustu neznámých, méně známých a zapomenutých komiksových kousků – vždy doplněných o úvodní slovo obsahující nějakou anabázi, která vzniku daného stripu předcházela, a okořeněných nějakou tou zajímavostí. Kvalita (opravdu krátkých) příběhů je kolísavá, za mě vede Novoroční jmelí. :)

Chápu, že ne každému sedne tento formát, který se od ostatní dílů značně odlišuje, ale nezlobte se na mě, odpad to vážně není. ;-)

Kuža007
19.11.2018 4 z 5

Taková rekapitulace za celou sérii.

Zmiu
15.07.2013 3 z 5

taková třešnička pro sběratele. Já jsem ráda hlavně za překlad příběhu "maskot", který jsem léta měla doma pouze ve francouzštině.

tyzik.cejka
25.04.2013 odpad!

od smrti Reného je to fakt blbost ale nikdy to není na odpad ale tady tady to už zašlo daleko kdo nemá rád narozeniny zlatá kniha nečte

Autoři knihy

Albert Uderzo
francouzská, 1927 - 2020
René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977

Kniha Asterix a galský školní rok je v