Aštávakragíta přehled

Aštávakragíta https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501528/bmid_astavakragita-rVo-501528.jpg 5 15 15

V jednom z nejhlubších filosofických textů historie rozmlouvá mytický mudrc dávnověku Aštávakra se svým žákem králem Džanakou o nejzazších otázkách života a o způsobu, jak dosáhnout poznání a vnitřního osvobození. Ačkoli tento skvost ducha vznikl před mnoha staletími, osloví i dnes svým poeticky podaným nadčasovým poselstvím zanícené spirituální badatele i milovníky orientální kultury. Kniha je jednoduchou cestou okamžitého osvícení - bez dlouhých hodin cvičení. Bez okolků podává hned medicínu pravdy, aby člověk pravdivě viděl a byl štasten a svoboden v jediné vteřině.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aštávakragíta. Přihlašte se a napište ho.

Skala317
04.06.2020 5 z 5

Áno. Ak môžem zacitovať z recenzie od Beebee- "A držte si kloubouky, protože tohle je konečná jízda."

Presne tak... Táto kniha je KONEČNÁ jízda. Ďalej už ísť sa nedá. Už nie je čo dosahovať. Poznanie, ktoré cez toto dielo prehovára je ... Akékoľvek slovo, ktoré by som napísal by aj tak nevystihlo správnu podstatu. Môžem ju čítať sto krát a stále nemám dosť...

Dôležité je, že takéto knihy menia vedomie a celý svet.

Nadherná kniha.

OM TAT SAT.

P.S ešte pár dodatkov. Mám doma Aštavakragítu vydanú vo vydavateľstve Avatar v roku 2002. Toto vydanie obsahuje takmer 25 stranový silný predhovor od prekladateľa Jána Navrátila a takmer 20 stranový dodatok od Eduarda Tomáša s názvom- "Jak číst Aštavakragítu a jiné hluboké duchovní texty."

Andráse de la
07.05.2020 5 z 5

I. zpěv
11. Je v poutech, kdo věří, že je upoután; je osvobozen, kdo věří, že je osvobozen. Odtud pravdivost přísloví: 'Jaký sklon, takový směr osudu.'

Beebee
01.05.2020 5 z 5

Krátká stezka, vrchol stezek, souhlasím s Pavlem z Brna. Doporučuji číst a cvičit s Drgdršjavivékou, Jógou pozornosti od E. Tomáše, dále prozkoumat Patandžalího Jógasutru, Fráňu Drtikola, Mahárišiho, Šrí Nisargadattu Maharadže, Šankaru. A držte si kloubouky, protože tohle je konečná jízda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Aštávakragíta v seznamech

v dalších seznamech1x