Žítkovské bohyně slaví úspěch v prodejnosti

novinky

/ paulhunter
Žítkovské bohyně slaví úspěch v prodejnosti

Román Žítkovské bohyně, za který loni autorka Kateřina Tučková (*1980) získala Cenu Josefa Škvoreckého či ocenění Magnesia Litera, se těší obrovské prodejnosti. Ta již přesáhla hranici 50 tisíc kusů tištěné verze a stále roste.

Podle Dany Blatné z nakladatelství Host lze do konce roku předpovídat dokonce překročení hranice 70 tisíc výtisků. Na základě informací Svazu českých knihkupců a nakladatelů se Žítkovské bohyně usadily za měsíc červenec na čtvrtém pořadovém místě v prodeji elektronických knih.

Kateřina Tučková se proslavila již dílem Vyhnání Gerty Schnirch v roce 2009, za které v následujícím roce získala cenu Magnesia Litera v kategorii Cena čtenářů. Ještě úspěšnější Žítkovské bohyně se momentálně překládají do pěti dalších jazyků a čeká je i dramatizace či zfilmování v mezinárodní koprodukci.

Zdroj: kultura.idnes.cz, magnesia-litera.cz


Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci ... více

Přejít na komentáře (4)