Žítkovské bohyně slaví úspěch v prodejnosti

novinky

04.08.2013 / paulhunter
Žítkovské bohyně slaví úspěch v prodejnosti

Román Žítkovské bohyně, za který loni autorka Kateřina Tučková (*1980) získala Cenu Josefa Škvoreckého či ocenění Magnesia Litera, se těší obrovské prodejnosti. Ta již přesáhla hranici 50 tisíc kusů tištěné verze a stále roste.

Podle Dany Blatné z nakladatelství Host lze do konce roku předpovídat dokonce překročení hranice 70 tisíc výtisků. Na základě informací Svazu českých knihkupců a nakladatelů se Žítkovské bohyně usadily za měsíc červenec na čtvrtém pořadovém místě v prodeji elektronických knih.

Kateřina Tučková se proslavila již dílem Vyhnání Gerty Schnirch v roce 2009, za které v následujícím roce získala cenu Magnesia Litera v kategorii Cena čtenářů. Ještě úspěšnější Žítkovské bohyně se momentálně překládají do pěti dalších jazyků a čeká je i dramatizace či zfilmování v mezinárodní koprodukci.

Zdroj: kultura.idnes.cz, magnesia-litera.czŽítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci řadu stole...více

Komentáře (4)

martanci2
06.08.2013

ani se nedivím, že je tak žádaná...mám přečtenou cca 1/3 a je fakt super...:-)

zuzulique
05.08.2013

Aj ja sa chystám čítať, no najprv mi ho musí niekto kúpiť :-)

kosatka11
05.08.2013

Já tuto knihu přečetla téměř před půl rokem a ještě stále cítím zvláštní, hřejivý pocit v oblasti hrudníku, který tato kniha ve mě zanechala.Obdivuji nelehký způsob života, znalosti přírody a odvahu ŽÍtkovských bohyň. Ač nepatřím ke čtenářům co přečtou knihu opakovaně, k této knize se s odstupem času rozhodně vrátím.

Thanyss
05.08.2013

Taky se chystám, že si Bohyně přečtu. :)