Výsledky 2. kola soutěže o besteller Na volné noze

novinky

/ Dan
Výsledky 2. kola soutěže o besteller Na volné noze

Slíbené výsledky 2. kola soutěže o knihu Na volné noze jsou tu. Soutěžní otázka byla: Jaké vlastnosti automaticky očekáváte u špičkového nezávislého profesionála?

Autor knihy, Robert Vlach, vybral jako vítězný komentář příspěvek od uživatelky lucy2227. Mě jako provozovatele Databáze knih nejvíce zaujal komentář uživatele Jeynička.

Znovu je zde vkládám:

lucy2227:
Za mě v tom hraje roli i osobnost.
Dobrým profesionálem se můžete stát, pokud na sobě budete pracovat. Ale špičkový profesionál, to si podle mě žádá i velké osobnostní kvality.
Musíte mít zodpovědnost vůči klientovi a být vždy poctiví. Doporučit i řešení, která vám nic nepřinesou či vás dokonce o zakázku připraví. Musíte vědět, kdy vás klient opravdu potřebuje a mít chuť mu pomoci i přes možné osobní nepohodlí a nad rámec svých povinností. Musíte s ním mít někdy i trpělivost, stát se jeho upřímným fanouškem, rádcem a umět někdy dokonce i povzbudit a nakopnout.
A na druhé straně. Musíte si vážit sebe i své práce. Musíte svůj obor oddaně studovat a vypracovat se natolik, abyste získali jistotu, že za něco stojíte. Že je vaše práce hodnotným přínosem, který opravdu mění podnikání vašich klientů. Pak budete vědět, že si za svou práci zasloužíte férové ocenění - finanční i jiné (poděkování a respekt). Teprve v téhle sebejistotě je podle mě možné objevit sílu, která vás dostane až k těm opravdu špičkovým profíkům.
A musíte milovat svůj obor. Pokud půjde jen o peníze, můžete se stát dobrým, ale nevěřím, že špičkovým. Vrcholové úspěchy pramení z vášně a zapálení.
To vše zabaleno do pokory, ohleduplnosti a okořeněné charakterem a příjemnou osobností.
Minimálně dle mého názoru :)


Jeynička:
Očekávám od něj lidskost, pohodový přístup, aby se s ním člověk při jednání cítil dobře. Přesto špičkový přehled ve svém oboru. Do své práce by měl dát zapálení, ochotu a chuť díky svému umu pomoci dalšímu. Sako, kravata či vysoké podpatky profesionála nedělají. Po první pracovní schůzce vidina cinkajících mincí taky ne. Je to o jeho přístupu, informovanosti a ochotě pomoci. Špičkový nezávislý profesionál nejen že by měl umět profesionálně podat a prodat své služby, ale mít přehled a nabídnout doporučení v navazujících službách, které nejsou přímo jeho parketa. Měl by mít úsměv na tváři. Nenechat se vykolejit při prvním problému, ale zachovat ledový klid. Všechno je to těžká cesta, ale profík to zvládne a díky své kvalitní práci svou profesionalitu vdechne na poptávajícího jeho služeb.


29. října spustíme 3. kolo soutěže. Pokud máte rádi Databázi knih, můžete ji dát hlas v anketě Křišťálová lupa - Cena českého internetu. Děkujeme.


Přejít na komentáře (2)