Vychází nový román Paula Coelha Nevěra

novinky

/ Dan
Vychází nový román Paula Coelha Nevěra

„Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe."

Nevěra, nejprovokativnější román Paula Coelha, jednoho z nejúspěšnějších spisovatelů současnosti. Snad ještě nikdy autor ve svém díle nemířil tak hluboko do duše ženy.
Linda vede zdánlivě dokonalý život: má milujícího zámožného manžela, dvě úžasné děti a jako úspěšná novinářka pracuje v prestižním ženevském listu. Znenadání však přijde okamžik pravdy a Linda si během jednoho interview uvědomí, že její zajištěný, snadno předvídatelný život je jen nudný stereotyp a ona sama že místo štěstí už dlouho cítí apatii a nudu.
A právě tehdy se po letech setkává se svou studentskou láskou, nyní úspěšným politikem, a ten v ní dokáže znovu probudit ztracenou spontánnost a poté i vášeň. Linda se vrhá do milostného dobrodružství, plného nepředvídatelných zvratů. Odhodlaně bojuje za svou nedosažitelnou lásku a přitom se snaží překonat vlastní vnitřní zmatek.
Pak zcela nečekaně přichází zlomový prožitek, přesahující všechny její dosavadní zkušenosti, a rázem staví život do zcela nového světla...

K napsání nového románu Paula Coelha inspirovaly diskuse na sociálních sítích, do nichž nevstupoval jako spisovatel, ale někdy jako muž, někdy jako žena, podvedený i podvádějící. Zjistil, že lidé se kvůli nevěře obvykle rozcházejí a potom toho často litují. Kniha získala postupně svůj tvar a stačilo ji jenom převést na papír. Paulo Coelho nevidí nic neobvyklého na tom, že se vžil do ženské postavy a příběh vypráví jejíma očima. Neudělal to ostatně poprvé. „S některými postavami se prolnu a splynu tak, že ve chvíli, kdy píšu, jen stěží poznáte, kdo jsem já a kdo dotyčná postava,“ říká.


Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže st... více

Přejít na komentáře (6)