Vychází Čtenářský diář Databáze knih a Čtenářské výzvy!

novinky

15.10.2021 / Dan
Vychází Čtenářský diář Databáze knih a Čtenářské výzvy!

Před časem slibovaný oficiální Čtenářský diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022 je venku!

Přestože nebylo tolik času, jsem s diářem velmi spokojený :-) Od včerejška je možné si ho objednat, nebo pro něj zajít do většiny knihkupectví.

Zatím na něj dostávám samé krásné ohlasy, což mě neskutečně těší. A i proto se zde v předstihu svěřím, že usilovně pracuji na něčem ještě větším... :-)


Co v Čtenářském diáři 2022 najdete?

- Úvodní slovo zakladatele Databáze knih
- Oficiální představení témat Čtenářské výzvy 2022
- Doporučení na knihy, které můžete zařadit do Čtenářské výzvy 2022
- Prostor na zaznamenávání vašeho postupu v plnění Čtenářské výzvy
- Týdenní diář se stranou na poznámky ke každému týdnu
- Stránky na zaznamenávání knížek, které si chcete koupit
- vychází v limitované edici


Objednat diář


Náhled:
Náhled Čtenářského diáře 2022

Těšíme se na Vaše komentáře.Čtenářský diář 2022: Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022Čtenářský diář 2022: Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022kolektiv autorů

Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022. Představujeme vám splněné přání všech nadšenců do skvělého čtení. Historicky poprvé vychází oficiální Čtenářský diář Databáze knih. Tento týdenní diář v sobě ukrývá nejen dostatek pros...více

Komentáře (99)

Aldaa
16.03.2022

Docela dobrej diář

Benny215
29.01.2022

Dá se říci ,že je velice nepraktický,není to ani pořádný díář a ani čtenářský deník,veliké rozčarovíní

ivana7717
23.01.2022

Diár je krásny a teším sa na prvé zápisky. Veľmi sa mi páči grafika a materiál.

Mi--LADA
07.01.2022

Diář je hezký, mám zakoupeno, také ovšem zápasím s nedostatkem místa. A to ho POUŽÍVÁM POUZE JAKO ČTENÁŘSKÝ DENÍK a přesto mi nestačí místo. Bohužel velice málo prostoru k zápisům (kolonek u datumu, řádky jsou krátké, úzké a ještě často zaplněné jmény spisovatelů). Dostatečný prostor je jen na druhé straně, ten pro všeobecnější pro poznámky, které se nevážou k určitému dni, třeba když chci uvést tento týden právě čtené knihy, citace z knih nebo připomínka chci si tento týden koupit, protože dvojlist na konci diáři mi na celej rok nestačí. Jak mám do jednoho jediného dne napsat například: končí mi výpůjčky v knihovně = nutno odevzdat, dnes autorské čtení´ nebo beseda oblíbeného spisovatele = uvést jméno autora, hodinu, na jakém místě to probíhá i s adresou, případně s kým tam jdu a kde se předtím sejdeme, syn musí odevzdat čtenářský deník, atd. Všechno se to váže k literatuře, všechno je to třeba v jeden den a řádky jsou zaplněny jmény autorů a daty jako je jeho narození apod. Myslím, že diář je tu hlavně pro zapisování si věcí a tohle je dodatek, který může být na jiném místě, není to můj ústřední bod a liter. úkol dne. To lze nanejvýš u stolních kalendářů, které jsou spíš pro okrasu, ne praktické využití.
Jinak je diář na pohled hezký, tahle nepraktičnost mi ovšem nevyhovuje. Opravdu vůbec nemluvím o nějakém zapisování jiných aktivit než těch, které souvisí s literaturou, nevejde se mi tam prostě ani čtenářství.

alena1961
03.01.2022

Bylo možné vypsat doporučované knihy ve čtenářském diáři k jednotlivým tématům čtenářské výzvy 2022, díky

anonymní.Ilja
03.01.2022

Přidávám se k rozčarovaným držitelům tohoto krásného diáře. Přestože se stále považuji za HRDÉHO DRŽITELE tohoto diáře, o jeho praktičnosti už po třetím dni nemohu mluvit pozitivně. Zapisovat lze prakticky jen na stránku s poznámkami, neboť mnohdy není pro data narození a úmrtí místo na levé straně; ta mi slouží jen k tomu, abych si tam poznačil data narození svých příbuzných (ani ti se občas nevešli).

data (dny) jsou velká, zbytečně se zúžil prostor na poznámky. Věřím, že by se vešly i dva sloupce na levou stranu: jedna pro autory knih a druhá pro diářové zápisky. Začínám mít pocit, že nakonec také skončím u tohoto diáře jen jako čtenářského deníku, zatímco skutečný diář opatřím ještě mimo vody Databáze knih.

Grafika? super!
Materiál? příjemný!
Dva záložkové proužky? bezva!
Použitelnost ale bohužel omezená ...

Rapeh
03.01.2022

Na začátku roku mé nadšení z diáře dostalo ránu. Bohužel data narození velmi zabírají prostor pro zápisy do diáře takže musím dokoupit ještě jeden na zapisování a tento zůstane doma jen pro knihy. Bohužel

StihOMam
03.01.2022

S lítostí musím oznámit zklamání. Diář má dost chyb, občas neskutečně málo místa na psaní (na co je pak diář?!), spoustu dat, ale známé citace světových autorů chybí, graficky nic moc.
Tento dar s radostí posunu dál.

1