Viewegh píše Dona Juana po infarktu

novinky

/ Dan
Viewegh píše Dona Juana po infarktu

Michal Viewegh letos vydá další knihu, kterou píše po těžké zdravotní komplikaci. Na konci roku 2012 mu praskla aorta a následovaly měsíce zotavování. Necelý rok po operaci vydal knížku Můj život po životě, ve které deníkovou formou seznamoval čtenáře s bojem s nemocí a jak těžké pro něj bylo přijmout tuto novou životní situaci. Knihy se s prodalo 35 000 výtisků a stala bestsellerem, jak je u něj již zvykem.

Autor, který se ve dvou desítkách svých čtenářsky úspěšných textů hojně věnoval mezilidským vztahům, nevěrám a sexu, se v poslední knize vyznává z toho, jak moc byla pro něj v době po nemoci důležitá rodina a nejbližší lidé. Připravovaná kniha nese název Don Juan po infarktu.

Do jaké míry bude kniha autobiografická a bude reflektovat oblast lidského konání, v níž nadmíru vyniká oblíbená divadelní, filmová a literární postava volnomyšlenkáře a sukničkáře, zatím není zřejmé. Nakladatelství Druhé město informace o nové knize prý ještě nemá. „Na to je příliš brzo,” řekl Jan Pražan.

„Možná tomu někteří z vás nebudou věřit, ale nepůjde o text autobiografický - prostě jsem si jen zkusil představit, co by se dělo, kdyby se totéž, co se po klinické smrti přihodilo s pamětí mně, stalo opravdovému sňatkovému podvodníkovi…,” píše autor na své webové stránce, na níž také děkuje všem svým příznivcům za vyjádřenou podporu.

Michal Viewegh koncem března oslaví 52. narozeniny; v posledních letech je nejprodávanějším českým romanopiscem. První knihu, novelu Názory na vraždu, vydal v roce 1990. Za román Báječná léta pod psa získal v roce 1993 cenu Jiřího Ortena. Od té doby s kritiky Viewegh spíše bojoval a kromě čtenářské oblíbenosti žádná další z jeho knih literární cenu nezískala. Jeho nejčtenější romány překročily počet 100 tisíc prodaných výtisků, přičemž poslední roky v tuzemsku nakladatelé mluví o bestselleru už při prodeji 10 tisíc kusů.

Tak lze za bestseller považovat i Vieweghovy memoáry. „V oblasti deníkové literatury je počet 35 000 prodaných kusů rozhodně úspěšné číslo,” uvedl ještě Pražan.

Zdroj: ČTK, foto: Jan Zátorský (MAFRA)


Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Můj život po životě napsal Michal Viewegh jako určitou formu zpovědi o událostech, které se v jeho životě staly od prosince 2012 a změnily navždy jeho způsob života. Můj život po životě začíná 8. prosince 2012, kdy Michalu View... více

Přejít na komentáře (7)