V hororové novince od Darcy Coates tentokrát duchy nečekejte (recenze)

novinky

PR článek,
V hororové novince od Darcy Coates tentokrát duchy nečekejte (recenze)

Představení autorky

Australská spisovatelka Darcy Coates si většinu z nás získala především sérií o starých, mlhou zahalených opuštěných domech, stojících obvykle na nehostinných místech jako jsou mořské útesy nebo hluboké lesy. A co víc? V těchto domech straší! Alespoň dokud se s tímto jevem za děsivých okolností nevypořádá nějaký statečný mladík či dívka.


Kořist - strašidelná novinka

Pro milovníky Darcyiných příběhů máme jedno velké překvapení. Z pera této mistryně duchařských hororů právě vychází úplná novinka – román Kořist. Motiv starého domu v něm ale rozhodně nečekejte. Tentokrát si totiž autorka vybrala prostředí zcela odlišné – hluboký a přízračný les. Duchy zde budete hledat těžko, zato se setkáte s něčím možná ještě děsivějším. Přestože se příběh opět odehrává v Austrálii, a možná, že i protagonisté vám budou někoho připomínat, veškerá podobnost s jejími předchozími romány tím končí.

„Pár metrů od ní zapraskala větvička. Eileen sebou trhla a pevně semkla rty, aby ztišila svůj sípavý dech. Nevěděla, co větvičku zlomilo. Ať to bylo cokoli, pronásledovalo ji to už více než hodinu…“


Příběh

Eileen je šťastná dvaadvacetiletá dívka. Má skvělé přátele, milující rodiče, bratra a život před sebou. Alespoň si to zatím myslí. Na konci prázdnin se vydává na pěší túru do hlubokého odlehlého lesa Ashlough na úpatí Cobb Mountain. To by ještě nebylo tak zlé, kdyby se ovšem nerozhodla jít po těch nejnáročnějších, a především nevyznačených stezkách, mimo turistickou zónu. Dává sice o sobě pravidelně vědět rodičům a vše sdílí na svém facebookovém profilu, ale jednoho dne se zcela odmlčí.

Rodiče a bratr Chris jsou čím dál více znepokojení a stejně tak její přátelé. Když už je to několik dní, co se po Eileen slehla zem, sebere Chris partu kamarádů a vyrazí sestru hledat sám, protože policie je lhostejná.

Ztracená Eileen i pátrací výprava touží zažít velké dobrodružství, a to se jim doopravdy splní. Jak moc tohoto přání budou nakonec litovat, si nikdo z nich nedokázal ani představit. V lese je s nimi totiž něco hrůzostrašného…

„Spadl do řeky a několikrát zaklel, když mu ledová voda zmáčela pravý bok. Zmítal sebou a snažil se vyškrábat na nohy, ale když ho zrádné kameny opět vyvedly z rovnováhy, znovu spadl...“


Recenze

Román Kořist je nejen thriller, ale také strašidelný horor a velmi dobrá detektivka. Buďte připraveni, že Darcy Coates umí hodně vylekat a v okamžicích, kdy to nejméně čekáte především. Dokáže však také přivést k zamyšlení. Tradičně se nevyhýbá problémům se sociálními sítěmi, ať už jsou její hrdinové odříznuti od civilizace, anebo ne. Zato mystiku a spiritualismus tentokrát vynechává úplně. O to je ovšem příběh uvěřitelnější a napětí nesnesitelnější.

Tajemné záhadě v neprostupném lese budete chtít za každou cenu přijít na kloub – k rozuzlení se však jen tak lehce nedostanete. Pokud je tohle to, co od pořádného příběhu očekáváte a Darcy Coates vás svými strašidelnými domy dosud nezaujala, tajuplný les a zmizelá dívka a se o to jistě postará.


Kořist Kořist Darcy Coates

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět d... více

Přejít na komentáře (13)