Třetí část románu 1Q84 v češtině a nejnovější Murakamiho počin

novinky

/ paulhunter
Třetí část románu 1Q84 v češtině a nejnovější Murakamiho počin

  • Nakladatelství Odeon připravuje na druhou polovinu října letošního roku finální část rozsáhlého románu 1Q84 Haruki Murakamiho. V japonštině vyšly tři svazky 1Q84 v průběhu let 2009 až 2010, u nás pak svazek knihy 1 a 2 v říjnu loňského roku. Třetí část, která celý příběh uzavírá, se tak dostane k českým čtenářům až po celém roce čekání.

    Odeon již zveřejnil i obálku, kterou si vzala na starost dvojice Pavel Hrach a Jan Pohribný. Samotnou obálku si můžete prohlédnout níže v detailu knihy.

  • Letos v dubnu v Japonsku vyšlo autorovo nejnovější dílo s názvem Colourless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage, tedy Bezbarvý Tsukuru Tazaki a jeho roky putování. Kromě zajímavého názvu nebylo předem vůbec nic ohlášeno, ovšem ani to nezabránilo stovkám odhodlaných fanoušků čekat o půlnoci před tokijskými knihkupectvími, aby si mohli Murakamiho nový titul zakoupit. Tato taktika, která zahrnuje minimum informací a na druhé straně vyvolává obrovské očekávání, se vyplatila již u předchozího románu 1Q84.

    Tsukuru Tazaki, hlavní postava, měl na střední škole čtyři blízké přátele, jejichž jména reprezentovaly odlišné barvy. Ovšem kromě toho Tsurukova a tak byl na vysoké škole kamarády odmítnut. Nyní, když je Tazakimu 36 let, se vrací vzpomínkami ke svému prázdnému, bezbarvému životu.
    Podle některých recenzentů jde předně o příběh muže, který se snaží překonat pocit ztráty a izolace. Román bude přeložen do angličtiny příští rok. V češtině lze pravděpodobně očekávat o rok později.


Zdroj: bux.cz, theguardian.com (I), theguardian.com (II)


1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Knihou číslo 3, která při prvním vydání v Japonsku zaskočila čtenáře jako nečekané překvapení, se završuje devět měsíců, které spolu s protagonisty Murakamiho románu strávíme v jiném světě roku 1Q84. Opět dostáváme možnost potkat ... více

Přejít na komentáře (3)