Třetí část románu 1Q84 v češtině a nejnovější Murakamiho počin

novinky

30.08.2013 / paulhunter
Třetí část románu 1Q84 v češtině a nejnovější Murakamiho počin

Nakladatelství Odeon připravuje na druhou polovinu října letošního roku finální část rozsáhlého románu 1Q84 Haruki Murakamiho. V japonštině vyšly tři svazky 1Q84 v průběhu let 2009 až 2010, u nás pak svazek knihy 1 a 2 v říjnu loňského roku. Třetí část, která celý příběh uzavírá, se tak dostane k českým čtenářům až po celém roce čekání.

Odeon již zveřejnil i obálku, kterou si vzala na starost dvojice Pavel Hrach a Jan Pohribný. Samotnou obálku si můžete prohlédnout níže v detailu knihy.
Letos v dubnu v Japonsku vyšlo autorovo nejnovější dílo s názvem Colourless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage, tedy Bezbarvý Tsukuru Tazaki a jeho roky putování. Kromě zajímavého názvu nebylo předem vůbec nic ohlášeno, ovšem ani to nezabránilo stovkám odhodlaných fanoušků čekat o půlnoci před tokijskými knihkupectvími, aby si mohli Murakamiho nový titul zakoupit. Tato taktika, která zahrnuje minimum informací a na druhé straně vyvolává obrovské očekávání, se vyplatila již u předchozího románu 1Q84.

Tsukuru Tazaki, hlavní postava, měl na střední škole čtyři blízké přátele, jejichž jména reprezentovaly odlišné barvy. Ovšem kromě toho Tsurukova a tak byl na vysoké škole kamarády odmítnut. Nyní, když je Tazakimu 36 let, se vrací vzpomínkami ke svému prázdnému, bezbarvému životu.
Podle některých recenzentů jde předně o příběh muže, který se snaží překonat pocit ztráty a izolace. Román bude přeložen do angličtiny příští rok. V češtině lze pravděpodobně očekávat o rok později.

Zdroj: bux.cz, theguardian.com (I), theguardian.com (II)1Q84: Kniha 31Q84: Kniha 3Haruki Murakami

Knihou číslo 3, která při prvním vydání v Japonsku zaskočila čtenáře jako nečekané překvapení, se završuje devět měsíců, které spolu s protagonisty Murakamiho románu strávíme v jiném světě roku 1Q84. Opět dostáváme možnost potkat své staré ...více

Komentáře (3)

FrantaHr
31.08.2013

Nemůžu se dočkat :)

Matiniela
30.08.2013

Taky se velice těším. Murakami je můj nejoblíbenější spisovatel.

Dandys
30.08.2013

Pro mě to bude kniha roku, strašně se těším.