Světový bestseller Fifty Shades of Grey / Padesát odstínů šedi již v prodeji

novinky

27.09.2012 / paulhunter
Světový bestseller Fifty Shades of Grey / Padesát odstínů šedi již v prodeji

Nakladatelství XYZ právě vydalo světový bestseller s názvem Fifty Shades of Grey / Padesát odstínů šedi. Jedná se o erotický román z roku 2011, který napsala autorka E. L. James (vl. jménem Erika Mitchell). Příběh s prvky sexuálních praktik (zahrnujících i sadomasochismus) je situován do města Seattle a jedná se o první díl trilogie.

Padesát odstínů šedi se rázem stalo jedním z nejprodávanějších titulů na celém světe, zahrnující i Británii a USA. Práva na celou trilogii byla prodána do 37 zemí, ve kterých se celkově prodalo na 40 milionů kusů. Rychlostí prodeje byl vytvořen nový rekord, čímž kniha překonala i sérii Harryho Pottera. Na serveru Amazon.com se kniha drží na první příčce v prodejích za letošní rok. Za zmínku rovněž stojí fakt, že autorka původně psala příběh jako fanouškovskou fikci v rámci knihy Stmívání (Stephenie Meyer) na webových stránkách. Kvůli sexuálnímu obsahu byl ale odstraněn, a proto jej E. L. James přepracovala a vydala jako originální dílo.

Zdroj: wikipedia.org, amazon.comPadesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je poh...více

Komentáře (7)

dedinora
22.01.2014

Příšerně předražená červená knihovna.Děj veškerý žádný ....Již nikdy více!!

Lea
30.09.2012

Darujte ji někomu, koho nemáte ráda ;)

Tolerance37
30.09.2012

Prosím, kupte si tu knihu - dala jsem ji do bazaru. Je opravdu neopotřebovaná, protože dál než ke 40. stránce jsem se nedostala. To byl teda opravdu kauf :-)

Lea
27.09.2012

Ono Stmívání čte velká spousta mamin a od vydání prvního dílu Twilight jich určitě dost přibylo ;)

paulhunter
27.09.2012

V zahraničí si ta kniha získala jakousi nálepku "'Mummy porn". Spíš bych tedy řekl, že je určena pro starší ženy než pro teenagery.

Lea
27.09.2012

Nevím no, můj šálek kávy to úplně nebude, ale zatím nemůžu blíž soudit. Ukázka zase tak otřesná nebyla, teď záleží, jak si autorka poradila s celkem. Každopádně není pochyb, že si získala takovou popularitu největším dílem díky nálepce "erotické Stmívání". Vsadím se, že čtenářky, které upírské sáze panenskou cenzuru vyčítaly, zaútočily na pulty s tímhle titulem jako první.

LordSnape
27.09.2012

Kniha má tady opravdu dobré hodnocení, což o něčem svědčí.. :-D