Stephen King v češtině a seriál Pod kupolí

novinky

03.08.2013 / paulhunter
Stephen King v češtině a seriál Pod kupolí

Nakladatelství Pavel Dobrovský - Beta chystá řadu titulů pro fanoušky Stephena Kinga. Během léta vyjdou brožované dotisky hororových klasik To a Prokletí Salemu, v pevné vazbě pak Tommyknockeři. V říjnu letošního roku vstoupí do kin remake filmu Carrie, Beta proto vydá dotisk stejnojmenného titulu.

Zcela novým vydáním pak bude román Lunapark (Joyland, 2013), který se objeví v prodeji do konce roku 2013. Následován pak bude knihou Doktor Spánek (Doctor Sleep, 2013). Doktor Spánek je pokračováním úspěšného titulu Osvícení a hlavní roli v něm bude zaujímat Dan Torrance ve středních letech. Ve Spojených státech vyjde 24. září a pokud umíte anglicky, můžete si přečíst ukázky na této stránce. I přes velice pozitivní reakce k originální obálce amerického vydání se však to české objeví v jiné grafice.

Beta rovněž plánuje několik nových vydání starších titulů, v úvaze jsou Čtyři roční doby a reedice Zelené míle s novým překladem. Vše se ale bude odvíjet podle poptávky čtenářů.
Aktuální je i seriál Under the dome (Pod kupolí) podle románu Stephena Kinga. Seriál má vysokou sledovanost a diváky baví, ovšem u čtenářů předlohy získal rozporuplné názory především kvůli velkým odchylkám od knihy. CBS v současné době odvysílalo šest dílů ze třinácti z první série. Ano, první série, protože se seriál dočká i druhé v průběhu příštího roku. Pro někoho je to jistě dobrá, pro někoho naopak špatná zpráva, ovšem scénáře prvního dílu by se měl neměl zhostit nikdo jiný než samotný Stephen King.


Zdroj: Knihy Dobrovský / Facebook, hollywoodreporter.com

Komentáře (5)

Verrrunka
05.08.2013

Taky jsem viděla zatím jen první díl seriálu, knihu neznám. Pravda, moc záživné to nebylo. Ale dám tomu ještě šanci :-)

Thanyss
05.08.2013

Modlím se za ty Čtyři roční doby, ty mi ve sbírce chybí...

Reiben
04.08.2013

Čtyři roční doby bych hodně ocenil :).. Zatím jen k sehnání na aukru až za 1000 kč, takže dotisk by byl parádní.

Hudis
03.08.2013

No já jsem koukal na první díl seriálu Pod Kupolí a nějak mě to nechytlo:)

tyzik.cejka
03.08.2013

no to může být zajimavé