„Šťastné konce neumím,“ přiznává autorka Dívky ve vlaku

novinky

/ Dan
„Šťastné konce neumím,“ přiznává autorka Dívky ve vlaku

Britská spisovatelka Paula Hawkins (44) právě prožívá rušné dny. Její druhá kniha Do vody se 9. června dostane na pulty knihkupectví a většinu času proto tráví rozhovory s novináři a na autogramiádách.

„Neměla bych si stěžovat, protože po tomhle každý spisovatel touží, ale pro introverta jako jsem já je to opravdu vyčerpávající,“ prozradila.

Vlastně je to trochu ironické, protože než se Dívka ve vlaku stala světovým bestsellerem, živila se Paula Hawkins jako novinářka. „Spoustu let jsem zpovídala ostatní, teprve teď si uvědomuju, jaké to je být zpovídaná,“ směje se nenápadná brunetka. Po práci v redakci se jí někdy stýská, ale nestěžuje si.
Když psala Dívku ve vlaku, byla bez práce a musela si půjčit peníze od svého otce, aby vůbec měla na jídlo a na nájem. „Už nejsem na mizině, koupila jsem si hezký byt, ale to je asi tak jediná velká změna. Víc cestuju, ale jinak necítím, že by se můj život nějak výrazně změnil. Pořád se přátelím se stejnými lidmi,“ říká.

Ve svém novém thrilleru Do vody chtěla navodit atmosféru malého městečka, kde se všichni znají. „Příběh jsem zasadila do Northumberlandu, částečně i proto, že tam probíhaly nejdivočejší čarodějnické procesy v celé Anglii,“ vypráví Paula Hawkins.

Před vydáním knihy měla žaludek na vodě, ale první recenze Do vody nadšeně chválí jako „jeden z nejoriginálnějších thrillerů roku“.

Sama autorka přitom přiznává, že psaní pro ni bylo mnohem těžší. „Musela jsem skloubit veřejné akce a rozhovory k Dívce ve vlaku s psaním, ale zároveň jsem už byla ambicióznější, chtěla jsem napsat knihu s více postavami a více tajemstvími,“ naznačuje, jakým směrem se v knize Do vody ubírala.

„Hlavně nečekejte happy end. Šťastné konce neumím…“ dodává na závěr.


Do vody Do vody Paula Hawkins

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice... více


Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co... více

Přejít na komentáře (4)