„Šťastné konce neumím,“ přiznává autorka Dívky ve vlaku

novinky

05.06.2017 / Dan
„Šťastné konce neumím,“ přiznává autorka Dívky ve vlaku

Britská spisovatelka Paula Hawkins (44) právě prožívá rušné dny. Její druhá kniha Do vody se 9. června dostane na pulty knihkupectví a většinu času proto tráví rozhovory s novináři a na autogramiádách.

„Neměla bych si stěžovat, protože po tomhle každý spisovatel touží, ale pro introverta jako jsem já je to opravdu vyčerpávající,“ prozradila.

Vlastně je to trochu ironické, protože než se Dívka ve vlaku stala světovým bestsellerem, živila se Paula Hawkins jako novinářka. „Spoustu let jsem zpovídala ostatní, teprve teď si uvědomuju, jaké to je být zpovídaná,“ směje se nenápadná brunetka. Po práci v redakci se jí někdy stýská, ale nestěžuje si.
Když psala Dívku ve vlaku, byla bez práce a musela si půjčit peníze od svého otce, aby vůbec měla na jídlo a na nájem. „Už nejsem na mizině, koupila jsem si hezký byt, ale to je asi tak jediná velká změna. Víc cestuju, ale jinak necítím, že by se můj život nějak výrazně změnil. Pořád se přátelím se stejnými lidmi,“ říká.

Ve svém novém thrilleru Do vody chtěla navodit atmosféru malého městečka, kde se všichni znají. „Příběh jsem zasadila do Northumberlandu, částečně i proto, že tam probíhaly nejdivočejší čarodějnické procesy v celé Anglii,“ vypráví Paula Hawkins.

Před vydáním knihy měla žaludek na vodě, ale první recenze Do vody nadšeně chválí jako „jeden z nejoriginálnějších thrillerů roku“.

Sama autorka přitom přiznává, že psaní pro ni bylo mnohem těžší. „Musela jsem skloubit veřejné akce a rozhovory k Dívce ve vlaku s psaním, ale zároveň jsem už byla ambicióznější, chtěla jsem napsat knihu s více postavami a více tajemstvími,“ naznačuje, jakým směrem se v knize Do vody ubírala.

„Hlavně nečekejte happy end. Šťastné konce neumím…“ dodává na závěr.Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou pr...více


Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si pr...více

Komentáře (4)

Koka
11.06.2017

Možná něco napoví i skutečnost, že Dívka ve vlaku je momentálně jedna z knih, které jsou ve zdejším bazaru nabízené k prodeji ve více než třiceti inzerátech.
A jiný inzerát, momentálně blikající vpravo nahoře této obrazovky, to "dílo" ani nenazývá románem, ale rovnou jej označuje za "fenomén". To se ta světová literatura ale dočkala smutných konců .....

zbožňuju_knihy
11.06.2017

Taky mě to zarazilo, už to ani nemusíme číst, skončí to špatně tak jako tak :-D.

Desmond04
10.06.2017

Přesně tak, větší SPOILER už tomu fakt dát nešlo :D

happy-smile
09.06.2017

Článek jsem nečetla, stačil mi spoiler v nadpisu...