Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (3. otázka)

novinky

29.10.2018 / Dan
Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (3. otázka)

Čím vám kdy nejvíc nějaký freelancer pomohl? A kolik vás to stálo?

Dvě nejlepší (nejzajímavější, nejchytřejší, nejvtipnější, nejlépe napsané) odpovědi vyhrávají knihu Na volné noze.

Svou odpověď vložte do komentáře níže nejpozději do 19. listopadu. Jednoho vítěze vybere zakladatel Databáze knih Dan Fiala, druhého autor knihy osobně a oba pak do týdne vyhlásíme zde a na sociálních sítích. Účastí v soutěži tedy vyjadřujete souhlas se šířením vaší odpovědi přes další kanály Databáze knih, která je pořadatelem soutěže.

Soutěžní otázka:
Čím vám kdy nejvíc nějaký freelancer pomohl? A kolik vás to stálo?

O co se hraje:
Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové (Robert Vlach). Je to vůbec 1. kniha pro freelancery v češtině a jeden z velkých bestsellerů uplynulého roku. Těží ze zkušeností stovek nezávislých profesionálů z desítek oborů a na 760 stranách nabízí osvědčené know-how pro podnikání na volné noze — základy pro prvopodnikatele, nejlepší prakticky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornost a dobrém jméně.

Komentáře (13)

todilka
06.11.2018

Pro mě je tím nejužitečnějším freelancerem v mém životě moje maminka, která si splnila svůj profesní sen. Z účetní se stala podnikatelkou a i díky svému tehdejšímu partnerovi se pustila do oblasti, kterou tehdy vůbec neznala, ale o které vždy snila, do koní. Pořídila prvého a ustájila si ho u známých, pak pro něj pořídila prostory v sousední vesnici a přikoupila kamaráda, celou rodinu přestěhovala aby koně mohla mít u svého domu, a jejich zázemí i počet neustále rozšiřovala až na 20. Z rozpadlého ovčína vybudovala stáje, na zelené louce postavila jízdárnu, pod rukama jí prošel nespočet dětí a lidí, které naučila lásce k přírodě a umění jízdy na koni. Možná není typickým freelnacerem, na systému je částečně závislá, přesto je do jisté míry svobodná, a hlavně baví ji její práce a to je jedno z největších lidských štěstí. Co to stálo mě? V dětství ztrátu kamarádů, později jisté sebezapření, nespočet hodinu u koní odpracovaných a spoustu nervů, když jsem se v pozdějším věku do firma zapojila tréninkem dětí. Něco mě to stálo, ale mnohem víc mi to dalo a takový příklad, jak vést svůj život ke štěstí, bych za nic nevyměnila.

Michellka
05.11.2018

Nejvíce mi pomohl freelancer, kamarád a bývalý kolega z práce, když mě podpořil a motivoval k tomu postavit se na své vlastní nohy taky. Nestálo mě to nic, respektive jen pár nervů při odchodu ze zaměstnání, zakládání firmy, prokousávání se zákony o korporacích, daních a účetnictví... Ale ten pocit potom? K nezaplacení! ;-)

macaha
04.11.2018

Nejvíce mi pomohl také volnonožec Tibor, toho času velmi schopný projektový manažer. Radou a doporučením, ať se opět vrátím k freelancingu a volnonožství. Že je možné to dělat i z malého města a z domova. A nestálo mne to nic, za což mu mnohokrát děkuji.
A já to nyní oplácím mé současné kolegyni a kamarádce. Také zdarma a doufám, že mé rady úspěšně využije.

Tvůrce
02.11.2018

Služba, která mě zachránila: Nezapomenu, jak mě majitel jednoho skvělého pražského bazaru s nářadím učil vykrádat byty. To jsem tak jednou šla vyvenčit kamarádovi psa a zabouchla jsem si klíče v jeho bytě. Venku zima, ponuro a kamarád k nedovolání. Tušila jsem záchranu v nějakém technicky založeném muži, tak jsem se oslovila vousatého majitele bazaru s nářadím. Když jsem mu vylíčila svoji situaci, beze slova vzal špachtli a suše do ní vyfrézoval přesný zářez. Pak přede mne na pult vyskládal několik typů zámků a učil mě, jak je tou špachtlí otevřít. Byl to výborný učitel. Dodnes tu dovednost mám a počítám jí k jedné z nejužitečnějších :) Špachtle mě stála 5 korun, služba byla zadarmo. Ten pán tenkrát zachránil mě i psa před nocováním venku. Posílala jsem k němu pak každého, kdo chtěl koupit nějaké nářadí. Dodnes mám slzu v oku, když procházím tou částí Prahy a tiše si přeju, abych jednou byla profíkem, který umí někomu takhle pomoct.

simnet
02.11.2018

Trochu materialistická vzpomínka. V němčině na volné noze se řekne Selbständig což výkladově znamená selbst= sám a ständig =neustále.
Byli jsme mladá rodina, žili v Nemecku a neměli moc peněz. Vlhký byt spousta prádla - nutně potřebujeme kondenzní sušičku. Tehdy nesmírně drahá ale v tamějším Metro (v ČR Makro) ji měli za skvělou cenu . U nás v činžáku bydlel bezdětný podivín freelancer Herr Sobbe (už to jméno!) a koupil nám ji na jeho vstupní údaje a tak jsme si ji cenili (cenu tehdy v markách si skutečně už nevybavím) že ji máme dodnes. Děti taky.

bibi
01.11.2018

Jeden z mých synů je freelancer (projektový manažer). Pomáháme si navzájem. On umí naplánovat cokoli na rok dopředu. Já si neumím naplánovat ani zítřejší snídani. On dokáže půl dne přemýšlet, zda je vhodnější k obědu houskový knedlík nebo těstoviny. Já mu prostě něco mrsknu na stůl. Takže on dělá dlouhodobá rozhodnutí, já ta okamžitá. Oba nás občas stojí dost úsilí si porozumět. Na druhou stranu si s tím taky užijeme dost legrace.

Marcela248
01.11.2018

Tereza Kramerová – svou přednáškou a meditací o poslání ženy, která byla živě na akci Ženyženám, a záznam je zdarma na Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=vUIu6YuxohU

Pavel Šenkapoun – svou knihou Webcopywriting pro samouky. Stála mě v jarním výprodeji Zonerpressu 95 Kč. Plná informací a textů, které jsou profi napsané, a přitom se pohodově čtou. Člověk se hodně naučí a hodně nasměje. Prostě pecka!

petra3835
01.11.2018

Fotila jsem onkologicky nemocný děti, bohužel se stalo neštěstí. Pomoci s fotkou jsem uměla, psychicky podpořit také, ale když jsem narazila na něco co jsem neuměla, zapátrala jsem hned mezi freelancery. Hledala jsem někoho, kdo sestříhá a upraví písně na obřad mamince, které umřelo miminko (jedno z dvojčatek). Udělal to nakonec úplně zadarmo. ❤ A té mamince jsme ušetřili spousty dalších nervů s pohřbem. Takže tak to vypadá, když se freelanceři spojí...

1