Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (2. otázka)

novinky

24.09.2018 / Dan
Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (2. otázka)

Jaké vlastnosti automaticky očekáváte u špičkového nezávislého profesionála?

Dvě nejlepší (nejzajímavější, nejchytřejší, nejvtipnější, nejlépe napsané) odpovědi vyhrávají knihu Na volné noze.

Svou odpověď vložte do komentáře níže nejpozději do 15. října. Jednoho vítěze vybere zakladatel Databáze knih Dan Fiala, druhého autor knihy osobně a oba pak do týdne vyhlásíme zde a na sociálních sítích. Účastí v soutěži tedy vyjadřujete souhlas se šířením vaší odpovědi přes další kanály Databáze knih, která je pořadatelem soutěže.

Soutěžní otázka:
Jaké vlastnosti automaticky očekáváte u špičkového nezávislého profesionála?

O co se hraje:
O besteller Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové (Robert Vlach).

Robert Vlach (*1978) působí jako podnikatel a podnikatelský poradce se zkušenostmi z desítek projektů a více než tří set poradenských případů. Od roku 2005 se v Česku jako vůbec první publicista, konzultant a lektor věnuje systematické podpoře a popularizaci osobního podnikání (tzv. freelancing) prostřednictvím internetového portálu www.navolnenoze.cz. Je držitelem ocenění Živnostník roku v Moravskoslezském kraji a zakladatelem prvního evropského think-tanku pro nezávislé profesionály.

Komentáře (31)

zarazka
10.10.2018

Člověk, který se chová skromně a s pokorou. Může si to dovolit. Nemusí nikomu, ani sám sobě něco dokazovat. Je to prostě profesionál ve svém oboru. Ale není to žádný suchar. Smysl pro humor mu není cizí. Humor a přirozený nadhled mu pomáhá v komunikaci se zákazníky i profesními partnery. Rád sdílí své know-how. Občasné přenášení pro studenty nebere primárně jako své PR. Samozřejmě to není žádný světec, který žije jenom pro blaho národa. Za své služby fakturuje rád a vydělané peníze umí pěkně užít. Znám pár takových ????

Marcela248
09.10.2018

Nezávislý, ale žádný floutek,
nechce být jen další z loutek.

Profesionál, ale lidský,
jedná košér a empaticky.

Respektuje právní i vnitřní řád,
pracuje legálně, přiměřeně, a rád.

SMART cíle a SWOT má na zřeteli,
ale „tady a teď“ pracuje v soustředění.

Díru i důlek na trhu najít umí,
přináší světu to, co nejlíp umí.

Co lidi potřebují a co chybí,
zároveň ať sebe i rodinu dobře živí.

Na vlně flow někdy plyne,
ale termíny dodržuje.

Pracuje takzvaně na volné noze,
není to easy, ale je mu tak blaze.

Není to žádná fráze,
snaží se žít v rovnováze.

Volná noha není vždycky vysoká,
to ví, a to ho nijak neleká.

Energii moudře dělí,
a prožívá život celý.

Neřídí ho vedení,
ale vyšší a vnitřní vedení.

Ví, že dokonalost na světě skoro nikdy není,
ale dělá vše nejlíp, jak umí, a to se cení.

Od těch nejlepších se učí,
v souladu s trendy, dobou, i svou duší.

Část svého umu a rozumu (zdarma) sdílí,
Cenu za svůj čas a činnost si ale říct umí.

Finance moudře spravuje,
A tak mu business dobře funguje.

Ví, že čas je relativní,
snaží se být efektivní.

Nemyslí furt jen na práci,
umí si dělat i legraci :)))

Jeynička
01.10.2018

Očekávám od něj lidskost, pohodový přístup, aby se s ním člověk při jednání cítil dobře. Přesto špičkový přehled ve svém oboru. Do své práce by měl dát zapálení, ochotu a chuť díky svému umu pomoci dalšímu. Sako, kravata či vysoké podpatky profesionála nedělají. Po první pracovní schůzce vidina cinkajících mincí taky ne. Je to o jeho přístupu, informovanosti a ochotě pomoci. Špičkový nezávislý profesionál nejen že by měl umět profesionálně podat a prodat své služby, ale mít přehled a nabídnout doporučení v navazujících službách, které nejsou přímo jeho parketa. Měl by mít úsměv na tváři. Nenechat se vykolejit při prvním problému, ale zachovat ledový klid. Všechno je to těžká cesta, ale profík to zvládne a díky své kvalitní práci svou profesionalitu vdechne na poptávajícího jeho služeb.

voj_pe
01.10.2018

Od špičkového freelancera nečekám mnoho. Vlastně by mi úplně stačilo, kdyby zvládal s podobnou bravurou to, co každý den moje žena, t.č. na mateřské "dovolené" s tříletým hošíkem a čtyřměsíční holčičkou.

1. Aby měl odhodlání trpělivě pracovat každý den na projektu, jehož pokrok je většinu času stěží měřitelný a jehož výsledek je vposledku nejistý.

2. Aby byl při své pracovní činnosti soustředěný a efektivní alespoň tak, jako když děti zrovna usnou nebo o ně na chvíli pečuje někdo jiný.

3. Aby si vypěstoval schopnost nepanikařit, zhluboka se nadechnout a začít znovu, když přijde den, kdy se od rána nedaří.

4. Aby si na všechny strany nestěžoval, jak to má složité (byť je to pravda), ale nenápadně kolem sebe vytvářel "ostrov pozitivní deviace".

Otázku, o kolikanásobek rodičovského příspěvku by si takovýto superpracovník pravděpodobně řekl, nechávám stranou...

135evik
30.09.2018

U špičkového nezávislého profesionála očekávám především ŠPIČKOVOU NEZÁVISLOU PROFESIONALITU.

suzanne1997
30.09.2018

Špičkový nezávislý profesionál? A ono něco takového vůbec existuje? :D Zkusme si to rozebrat: Pokud má být někdo špičkový, musí být něco víc než ostatní, tím co dělá, jak se chová a jaký je. Od nezávislého člověka může člověk očekávat originalitu, něco s čím může přijít jenom on. A aby se z něj stal profesionál, musí svému oboru dokonale rozumět. Ale není to jenom o oboru, chování nebo o originalitě. Je to především o člověku, o tom, jestli se dokáže přizpůsobit, porozumět, naslouchat. Jestli dokáže upoutat už jenom tím, že přijde do místnosti, upoutat beze slov, svými činy. Špičkovým nezávislým profesionálem se nemůže někdo jen tak jmenovat, jen tak si říct, že jím je nebo se za něj automaticky pokládat, tento titul mu musí udělit okolí. A ani potom by se jím neměl vychloubat, protože přílišná sebechvála mu může jenom uškodit.

7192
30.09.2018

U špičkového nezávislého profesionála očekávám, že to bude ne-empatický, inteligentní a arogantní podivín. Každé druhé slovo si budu muset vyhledat a místo toho aby se zabýval mnou, tak se rovnou s vášní ponoří do samotného problému.

JanaHam
29.09.2018

U špičkového nezávislého profesionála očekávám především špičkovost a nezávislost. Děkuji za pozornost.

1