Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (1. otázka)

novinky

20.08.2018 / Dan
Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (1. otázka)

Jaká literární postava se vám vybaví, když se řekne nezávislý profesionál?

Dvě nejlepší (nejzajímavější, nejchytřejší, nejvtipnější, nejlépe napsané) odpovědi na tuto otázku vyhrávají knihu Na volné noze.


Svou odpověď vložte do komentáře níže nejpozději do 10. září. Jednoho vítěze vybere zakladatel Databáze knih Dan Fiala, druhého autor knihy osobně a oba pak do týdne vyhlásíme zde a na sociálních sítích. Účastí v soutěži tedy vyjadřujete souhlas se šířením vaší odpovědi přes další kanály Databáze knih, která je pořadatelem soutěže.

Soutěžní otázka:
Jaká literární postava se vám vybaví, když se řekne nezávislý profesionál?

O co se hraje:
O besteller Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové (Robert Vlach). Možná vás pobaví odpověď, kterou autor v knize sám nabízí, i když ta vaše bude jistě jiná:

Když se řekne nezávislý profesionál, kdo nebo co se vám vybaví?
Jako malý kluk jsem miloval dva literární hrdiny: Sherlocka Holmese a Jamese Herriota, yorkshirského zvěrolékaře, který se svým příručním kufříkem objížděl klienty v místní vrchovině a prožíval s nimi různé příhody. Oba byli svými pány a to mi nesmírně imponovalo. Chtěl jsem být nezávislý a svobodný jako oni. Práce mých snů!
Teprve nedávno jsem si s jistým překvapením uvědomil, že se mi oba sny splnily: vždyť Sherlock byl detektivní poradce (profese, kterou si vymyslel), a pokud jde o Herriotova veterináře, část mé klientely se nachází v beskydských horách.
Podobně jako Herriot i já nastartuji jednou za pár týdnů auto a vyrazím křivolakými horskými silnicemi po návštěvách. I já mám tašku, ale namísto veterinárního náčiní je v ní notebook a nepomáhám zvířatům, ale spíš malým byznysům a firmám. A stejně jako v Herriotových dobrodružstvích i já potkávám velmi svérázné a odhodlané horaly…Na volné nozeNa volné nozeRobert Vlach

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a k...více

Komentáře (90)

Dan
17.09.2018

Výsledky 1. kola soutěže zveřejněny dnes odpoledne v samostatném článku: https://www.databazeknih.cz/novinky/vysledky-1-kola-souteze-o-besteller-na-volne-noze-848

Spolu s autorem knihy děkujeme za účast, gratulujeme výhercům a za týden spustíme 2. kolo soutěže.

danima3
11.09.2018

Utržené sluchátko z Macha a Šebestové

upman
09.09.2018

Kapitán Nemo - ocány brázdil v nejdokonalejším stroji své doby, na varhany hrál jak koncertní mistr a dokonalý to znalec nenažraností společnosti a jejího sebestředného chování - ovšem v reálu vědec, který zasvětil svou existenci výzkumu.

kopretina458
09.09.2018

Já bych volila Colomba. :-)

Katyscrap
05.09.2018

profesionál James Bond :)

katka134
05.09.2018

Soukromý detektiv Phil Marlowe- nezávislý určitě a profesionál také, i když někdy ze souboje vyjde se šrámem a monoklem

kostmaruska
05.09.2018

Brouk Pytlík práce všeho druhu :)

H4NOUS
04.09.2018

Naprosto bez váhání Buck a Londonovo Volání divočiny.
Stejně jako pro Bucka pro nás pohodlí a bezstarostnost „domácího života“ končí ve chvíli, kdy jsme „zapřaženi do spřežení“ s názvem PRÁCE. Což obnáší drsné podmínky, boj o místo ve smečce a maximální nasazení a vyčerpání :) Větší část v té smečce zůstává, u některých přijde den, kdy poslechnou „volání divočiny“ v sobě a vydají se jinou cestou… ještě drsnější a strastiplnější, ale především cestou za svobodou. A stejně jako Bucka to stojí spoustu odvahy, sil, odhodlání a trpělivosti, ale ten pocit, že člověk konečně žije a jde si za tím, po čem touží, se ničemu nevyrovná.

1