Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (1. otázka)

novinky

/ Dan
Soutěž o podnikatelský bestseller Na volné noze (1. otázka)

Jaká literární postava se vám vybaví, když se řekne nezávislý profesionál?

Dvě nejlepší (nejzajímavější, nejchytřejší, nejvtipnější, nejlépe napsané) odpovědi na tuto otázku vyhrávají knihu Na volné noze.


Svou odpověď vložte do komentáře níže nejpozději do 10. září. Jednoho vítěze vybere zakladatel Databáze knih Dan Fiala, druhého autor knihy osobně a oba pak do týdne vyhlásíme zde a na sociálních sítích. Účastí v soutěži tedy vyjadřujete souhlas se šířením vaší odpovědi přes další kanály Databáze knih, která je pořadatelem soutěže.

Soutěžní otázka:
Jaká literární postava se vám vybaví, když se řekne nezávislý profesionál?

O co se hraje:
O besteller Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové (Robert Vlach). Možná vás pobaví odpověď, kterou autor v knize sám nabízí, i když ta vaše bude jistě jiná:

Když se řekne nezávislý profesionál, kdo nebo co se vám vybaví?
Jako malý kluk jsem miloval dva literární hrdiny: Sherlocka Holmese a Jamese Herriota, yorkshirského zvěrolékaře, který se svým příručním kufříkem objížděl klienty v místní vrchovině a prožíval s nimi různé příhody. Oba byli svými pány a to mi nesmírně imponovalo. Chtěl jsem být nezávislý a svobodný jako oni. Práce mých snů!
Teprve nedávno jsem si s jistým překvapením uvědomil, že se mi oba sny splnily: vždyť Sherlock byl detektivní poradce (profese, kterou si vymyslel), a pokud jde o Herriotova veterináře, část mé klientely se nachází v beskydských horách.
Podobně jako Herriot i já nastartuji jednou za pár týdnů auto a vyrazím křivolakými horskými silnicemi po návštěvách. I já mám tašku, ale namísto veterinárního náčiní je v ní notebook a nepomáhám zvířatům, ale spíš malým byznysům a firmám. A stejně jako v Herriotových dobrodružstvích i já potkávám velmi svérázné a odhodlané horaly…


Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší pr... více

Přejít na komentáře (90)