Současní mistři fantasy a hororu představují to nejlepší ze své fantazie!

novinky

PR článek,
Současní mistři fantasy a hororu představují to nejlepší ze své fantazie!

Neil Gaiman, Charlie Jane Anders, M. R. Carey, Christina Henry a mnozí další:
PROKLETÍ - Antologie bajek nejtemnějších
Sestavili: Marie O´Regan a Paul Kane


Dvacet prokletí, starých i nových, od nejprodávanějších fantasy autorů a autorek, jako jsou Neil Gaiman, Karen Joy Fowler, Christina Henry, M. R. Carey nebo Charlie Jane Anders.
Společně s nimi zjistíte, že kletby mají nejrůznější podoby a mohou se stát každému, nejen těm, co zápasí s neoblíbenými nevlastními rodiči...
Najdete zde kletby od pohádkových klasik až po zbrusu nová zaklínadla moderního světa. Příběhy, které mají šokovat a příběhy s varováním, příběhy monster i příběhy magie!

Ukázka z knihy:
Nic na celém širém světě by mě nepotěšilo více, nežli vidět tento prsten na tvém prstu, protože to by znamenalo, že svoluješ stát se mou ženou,“ pronesl a poklekl před ní.
Po celém sále se rozlehlo mumlání – příval souhlasu od dvořanů –, vždyť co víc si mohla jejich princezna přát než tohoto prince? Byl bohatý, pohledný a pocházel z dobré země, aspoň tak se to povídalo, protože jeho země byl tak vzdálená, že ji nikdo z nich nikdy neviděl.
Byl tak krásný, že ho okamžitě přejmenovali na „čarovného prince“, i když by nikdo pochopitelně nebyl tak nezdvořilý, aby ho takto označil, pokud byl na doslech.
Sněze čarovný nepřipadal. Když pohlédla do jeho tmavých, nejtemnějších očí, neviděla vzrušující potěšení pohádkového kouzla, nýbrž mihnutí jazyka mezi ostrými zuby.
Držel prsten před ní, s bílým, uvolněným, vyčkávavým úsměvem. Čarovný princ si tuto chvíli zvolil dobře. Těžko ho mohla odmítnout před celým dvorem, jakkoliv by mu nejraději hodila prsten do tváře a utekla.
Zalétla pohledem ke králi a královně. Macecha tiskla rty a strachem mhouřila oči. Sněžin otec kývl a usmíval se jako senilní hlupec, jako kdyby byl očarovaný – což byl.
Princ čekal, protože on měl na čekání všechen čas na světě a věděl, jaká musí být její odpověď. Sněha to vše poznala z jeho výrazu, v nevzrušené křivce rtů, v očích, v nichž číhal stočený had.
„Ovšemže ano,“ odpověděla Sněha a byla hrdá, že její hlas zní jasně a zvučně a že nikdo u dvora neslyší hrůzu, jež v ní bublala.
Litovala, že nemá odvahu utéct, jenomže princezna je vychovávána tak, aby byla především zdvořilá, a kdyby ho na místě odmítla, mělo by to následky – a následky vždy znamenaly válku, zvlášť když byla v sázce dotčená mužská pýcha. Sněha milovala svou vlast a svůj lid. Nepřála si, aby trpěli. A tak si prsten vzala, třebaže věděla, že je to past.

(z bajky Rudá jako krev, bílá jako sníh)

Ohlasy ze zahraničního tisku:
„Nemusíte být zrovna bratři Grimmové, abyste si tuhle temnou antologii zamilovali!“ - PUBLISHERS WEEKLY REVIEW

„Okouzlující, čarovné, kruté i zábavné. Naše hodnocení? Bez váhání 666/666.“ - HORROR HOT HOUSE

„Bravurně sestavená antologie!“ - HER CAMPUS


O editorech:

Marie ORegan je spisovatelka a redaktorka z Derbyshireu, která se za své dílo dočkala několika nominací na literární ceny. Vydala tři sbírky povídek, novelu a její texty byly publikovány v řadě magazínů a antologií ve Spojeném království, Spojených státech, v Kanadě, Itálii a Německu. Mezi nejznámější z těchto antologií patří Best British Horror 2014, Great British Horror: Dark Satanic Mills (2017) a The Mammoth Book of Halloween Stories (2018). V roce 2006 se stala finalistkou British Fantasy Award v kategorii nejlepší povídka a v letech 2010 a 2012 v kategorii nejlepší antologie (za knihy Hellbound Hearts a Mammoth Book of Ghost Stories by Women).
Spolu s dalším editorem, Paulem Kanem, byla v roce 2019 nominována na cenu Shirley Jacksonové za nejlepší antologii (kniha Wonderland, vyšla v nakladatelství Titan Books).

Paul Kane je autorem a editorem více než stovky knih, z nichž mnohé byly oceněny prestižními literárními cenami. Mezi ty nejznámější patří trilogie Arrowhead, The Butterfly Man, Hellbound Hearts a Pain Cages (tato kniha se umístila na prvním místě žebříčku Amazonu). Píše také literaturu faktu, jeho články se objevily v magazínech SFX a Rue Morgue.
Dříve pracoval jako redaktor pro British Fantasy Society Special Publications a nyní je místopředsedou anglické odnože Horror Writers Association. Jeho knihy se dočkaly filmových i televizních adaptací, kromě toho pracuje i na audioknihách. Více se o něm dozvíte na stránkách www.shadow-writer.co.uk

Paul Kane, Marie O´Regan: Prokletí, přeložili Dana Krejčová, Milan Žáček, Roman Tilcer a Viktor Janiš, vydává nakladatelství Laser, 304 stran, doporučená cena 499 Kč - Koupit knihu můžete zde


Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Dvacet prokletí, starých i nových, od nejprodávanějších fantasy autorů a autorek, jako jsou Neil Gaiman, Karen Joy Fowler, Christina Henry, M. R. Carey a Charlie Jane Anders. Společně s nimi zjistíte, že kletby mají nejrůznější po... více

Přejít na komentáře (3)