Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

novinky

PR článek, 26.09.2016
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Nezapomenutelný filmový zážitek slibuje snímek z dílny vizionářského režiséra Tima Burtona, který nám připravil další fantaskní výlet do světa kouzel a fantazie, do Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Ujal se totiž zfilmování stejnojmenného bestselleru spisovatele Ransoma Riggse, který toto rozhodnutí okomentoval: „Když jsem se doslechl, že Tim Burton chce natočit tento film, řekl jsem si, že to je úžasné a šílené!“ V kinech se na film těšte od 29. září.

Dědečkova podivná smrt přiměje Jakea (Asa Butterfield) vyrazit na velmi neobvyklou, dobrodružnou výpravu. Pomocí stop a nápověd, které nalezl v jeho pozůstalosti, objeví na odlehlém koutě jednoho téměř opuštěného ostrova velice zvláštní dům, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. A i když se Jakeovi na první pohled zdá opuštěný, není tomu tak. Brzy se setká nejen se slečnou Peregrinovou (Eva Green), ale i s jejími mladými chráněnci. Jejich izolace není jen v místě, ale i v zacykleném čase. Skrývají se před ostatním světem kvůli svým zvláštním a neuvěřitelným schopnostem, protože by byli ostatními považováni za zrůdy. Skrývají se ale také před strašlivými netvory, kteří se chtějí zmocnit právě těchto jejich zvláštností. Noví přátelé Jakeovi pomůžou poznat jeho vlastní výjimečnost. A právě ta může všechny obyvatele sirotčince zachránit.

Trailer k filmu je k vidění zde:Na režii filmu o podivných dětech nemohlo studio Fox najít vhodnějšího kandidáta než milovníka všech mimořádně výjimečných bytostí Tima Burtona. „Taky jsem měl nálepku podivného dítěte, protože jsem zbožňoval filmy o příšerách. Pronásledovalo mě to nejen v dětství, ale někdy i později. Na světě je spousta lidí, kteří si připadají „jiní“,“ vysvětluje režisér jednu z hlavních motivací k režii slavné knižní předlohy.Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářs...více

Komentáře (7)

Domca1
30.09.2016

Mňa osobne trailer odradil. Knihy na mňa pôsobia vďaka fotografiám tak záhadne, tajomne až desivo. Tento teatrálny štýl Tima Burtona je síce úchvatný, ale na toto sa podľa mňa nehodí. Nemôžem si pomôcť, oproti knihe mi takýto rozprávkový vizuál vôbec nesedí.

vendy6619
29.09.2016

Byla jsem včera na předpremiéře.. a nekazit mi zážitek parta holek vedle nás co se pořád smály.. řekla bych, že je to jeden z nejlepších filmů co jsem viděla tento rok :)

YwettaEva
29.09.2016

na film jsme vyrazili včera, a nebylo to tak špatné. Ikdyž od Tima Burtona jsem čekala více. Líto mě přišli 2 věci, a to, prohozené vlastnosti Emmy a Olivie a to že 70% filmu je první kniha a ve zbytku 30% je hodně zkrácená druhá a třetí kniha..... kdyby se natočili 3 samostatné filmy, bylo by to podle mého lepší

Hoshi
28.09.2016

Původně jsem se na film těšila, protože v podání Tima Burtona mi to připadalo úžasné. Ale když jsem se dozvěděla, že schopnosti létat dostala Emma a Olivie ovládá oheň.. Už mi film nepřijde tak úchvatný jako na začátku. Asi budu jedna z mála, která se na film vůbec netěší a raději zůstanu jen u té knihy.

maca1245
27.09.2016

Jsem na to zvědav, protože otočili Emmu s Olivii. Takže to bude mít už takhle jiný koncept.

petrvyhy
27.09.2016

Trochu se bojím, aby se drželi předlohy. Je trend, že si to režisér udělá po svém...

Marika Vanova
27.09.2016

Tak na to se těším, četla jsem a líbilo.