Severská krimi z opravdového severu…

novinky

PR článek,
Severská krimi z opravdového severu…

Od vydání bestselleru Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy již více jak deset let vládnou (nejen) českému knižnímu trhu detektivky a thrillery ze severských zemí. V nakladatelství Mystery Press nyní vychází rovněž severská krimi, tentokrát však z opravdového severu: z Aljašky.

Hlavní hrdinkou románu Chladný den pro vraždu je Aleuťanka Kate Shugaková, která ještě nedávno pracovala v kanceláři návladního v Anchorage. Jeden z posledních zločinů, na jehož vyšetřování se podílela, ji však zásadním způsobem poznamenal na těle i na duši a ona se nakonec rozhodla, že se vrátí do rodného kraje.

Právě tady, na její usedlosti v srdci zasněžené aljašské pustiny, kde žije spolu se svou společnicí Obludou – křížencem huskyho a vlka –, ji zastihne zpráva o zmizelém rangerovi a Kateině bývalém kolegovi, který se ho vydal hledat a ztratil se také. Kate nezbývá nic jiného, než zapomenout na jizvy a oba muže nalézt.

Román Chladný den pro vraždu napsala spisovatelka Dana Stabenow, která se na Aljašce narodila, vyrůstala a také zde žije. Její dokonalé ztvárnění tohoto drsného a mrazivého koutu naší planety i svérázných obyvatel, kteří ho obývají, včetně napínavé a chytré krimi zápletky, ji vyneslo nejprestižnější detektivkářskou cenu Edgar a řady fanoušků po celém světě. Čeští čtenáři by mezi nimi rozhodně neměli chybět…

Napínavou severskou krimi Chladný den pro vraždu si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://mysterypress.cz/chladny-den-pro-vrazdu/.


Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky, aniž by tušila, že vzápětí dostane příležitost prokázat své detektivní scho... více

Přejít na komentáře (1)