Šarmantní inspektor Gamache a jeho případy

novinky

PR článek, 02. května
Šarmantní inspektor Gamache a jeho případy

Louise Pennyová: Království slepých

Spisovatelka Louise Pennyová ve svých detektivkách kombinuje to, co čtenáři milují nejvíc: nádhernou kanadskou přírodu, lahodná jídla a sem tam nějaký zločin!
Právě vychází Království slepých, už čtrnáctý případ její bestsellerové série s inspektorem Gamachem v hlavní roli. A i tentokrát je to oddechová, poklidná detektivka v osvědčeném stylu Agathy Christie. Čtenáři si šarmantního inspektora oblíbili natolik, že když se před pár lety v prestižním deníku Washington Post konala anketa o nejoblíbenějšího detektiva, Gamache porazil Sherlocka Holmese a dokonce i Hercula Poirota!

Většina detektivek Louise Pennyové se odehrává v malebné vesničce Three Pines, skryté kdesi v kanadských lesích. Pod zdánlivě idylickou fasádou se ale skrývají staré křivdy, děsivá tajemství a nejeden z místních obyvatel už skončil zavražděný nebo naopak odsouzený za vraždu.
Pokud sérii s inspektorem Gamachem ještě neznáte, nejlepší je začít knihou Zátiší a pak pokračovat Vražedným chladem a tak dále. Tak si nejlépe vychutnáte mezilidské vztahy ve vesniče Three Pines. Nicméně pokud jenom hledáte dobrou detektivku, můžete bez obav sáhnout po novince Království slepých. Každá kniha Louise Pennyové je totiž samostatný případ.

Koupit můžete zdeKrálovství slepýchKrálovství slepýchLouise Penny

Přestože je Armand Gamache stále suspendovaný, rozhodně nezahálí. Snaží se vystopovat zásilku nebezpečných drog, než se dostanou mezi lidi a začnou je zabíjet. Vše se ještě víc zkomplikuje, když obdrží podivné pozvání na starý opuštěný stat...více

Komentáře (8)

kopeceli
06. května

Vypadá velmi zajímavé. Na sérii se chystám.

Stázka007
06. května

Tato kniha podle mě stojí za uvažování.

Sueri57
06. května

Miluji tu sérii,už se nemůžu dočkat dalších dílů. A Gamache mi trochu připomíná Adamsberga od Fred Vargas,i od ní mám přečteno všechno a doufám,že ještě něco od ní u nás vyjde.

Oxi
04. května

Už se těším :D

TetaLik
03. května

Četla jsem všechny knihy a moc se mě líbily.

Niu
02. května

Já se ráda přidám :o) Už se těším.

M.C.SMITH
02. května

Určitě se po knize podívám.

Babouš
02. května

Její detektivky jsou parádní :)