Romantický příběh Daleko od hlučícího davu přichází do českých kin

novinky

PR článek,
Romantický příběh Daleko od hlučícího davu přichází do českých kin

Dne 9. července vstupuje do českých kin film Daleko od hlučícího davu, který je natočený podle klasického románu Thomase Hardyho. Po více než třiceti letech zároveň znovu vychází i tento stejnojmenný román, zasazený do viktoriánské Anglie druhé poloviny 19. století. ,,Pro mě je tento film převyprávěním jednoho z nejlepších příběhů, které kdy byly napsány… chtěl jsem představit Hardyho pojetí lásky a osudu. Pokud se lidé ponoří do tohoto světa a do pravdivosti jeho postav, budu to považovat za skutečný úspěch,” přeje si režisér filmu Thomas Vintenberg.

Příběh vypráví o krásné a svobodomyslné Batshebě Everdene (v podání Carey Mulligan), která se po smrti strýce z obyčejné venkovské dívky stane nezávislou statkářkou. To z ní dělá lákavou partii pro to, čemu se zatím snaží vyhnout – manželství. Nejprve odmítne lásku chovatele ovcí Gabriela Oaka (Matthias Schoenaerts), zklame i naděje zámožného starého mládence Willliama Boldwooda (Michael Sheen). A rozhodne se na zděděném statku hospodařit sama, bez mužské pomoci. V tehdejší době to byla nevídaná odvaha, ale Bathsheba díky svým schopnostem, přímočarosti i vrozenému šarmu uspěje.

Pak ale vstoupí do jejího života mladý, pohledný, sebevědomý a arogantní seržant Frank Troy (Tom Sturridge). Přesně takový muž, s kterým by se racionální a sebevědomá Bathsheba rozhodně nezahodila. A k překvapení předchozích nápadníků právě on v ní dokáže probudit vášeň. Vášeň, která se stane osudnou nejen Bathshebě.

Thomas Hardy ve svém románu Daleko od hlučícího davu stvořil jednu z největších ženských postav všech dob, kterou popsal slovy: „Je plná vzrušení, je divoká a upřímná jako den.“ A dalším, na koho se tato charakteristika také hodí, je kouzelná krajina anglického venkova, krajina zelených kopců, venkovských sídel a statků, která se tak stala jedním z důležitých spolutvůrců atmosféry filmu.

Podívejte se na trailer k filmu:Zapojte se do soutěže o tři knihy Daleko od hlučícího davu.


Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Román Daleko od hlučícího davu patří k nejzářivějším pokladům anglické literatury. Už jeho první vydání v roce 1874 se stalo literární senzací, kniha se vyprodala během pouhých dvou měsíců a Thomasi Hardymu vynesla reputaci přední... více

Přejít na komentáře (3)