Román o vztazích s lehkostí a humorem

novinky

PR článek,
Román o vztazích s lehkostí a humorem

Alex Walló: MUŽ VDANÝCH ŽEN

Daniel Rys je spisovatel společenských románů, svobodný pětačtyřicátník, který si žije svůj pohodlný život. Píše, rád jezdí na motorce, ještě raději vysedává v barech a především si libuje v četných milostných avantýrách.
Tento ideální stav mu zničehonic nabourá žena, se kterou ho pojí dávno zapomenutá minulost. S jejím příchodem najednou dostává Danielův život novou dynamiku, což mu ale začíná přinášet komplikace v jeho paralelně vedených nezávazných vztazích. Ocitá se na neprobádaném území, nevyhne se několika hořkosladkým přešlapům a ty ho donutí zamyslet se nad způsobem života, který až dosud vedl.
Postupně přehodnocuje, co je skutečně důležité a co jen „pěna dní“, ovšem k očekávané katarzi nevede přímá cesta. Daniel k ní musí dospět přes karamboly, během nichž přijde nejen o několik svých vztahů, ale téměř i o život.

Ukázka z knihy
Neměli jsme mezi sebou žádná tajemství, nebyl důvod si lhát. Vlastně jsem nevěděl jedině to, proč se po dlouhých letech spořádaného manželství do toho dobrodružství se mnou vůbec pustila. Samozřejmě jsem se zeptal, ale odbyla mě jen nějakou frází. A já nechtěl vyzvídat, mohl bych tím všechno pokazit. Odhadoval jsem, že přišel nějaký životní nebo partnerský zlom, ale nezjistil jsem jaký. U žen to někdy bývá reakce na manželovu nevěru, ovšem v Richardově případě něco takového nepřipadalo v úvahu. Prsa jsou sice fajn, ale akcie jsou sexy daleko víc.
Až později jsem si to dal dohromady s tím, co jsem se dozvěděl při letmé debatě o našich rodičích. Lindina máma zemřela v šestatřiceti letech. Přesně tolik bylo Lindě, když jsme
se my dva poznali. Napadlo mě, že možná při té příležitosti trochu bilancovala a došla k názoru, že nikdo z nás neví dne ani hodiny. A rozhodla se, že dvanáct let odříkání stačilo.
Já pro ni byl čistě pragmatická volba. Pořád ještě v přijatelném věku, relativně zdravý a především časově flexibilní. Bez rodinných závazků. S volným bytem. Jako bonus navíc se mnou mohla mluvit o spoustě věcí.
Jen jsme tehdy při naší první společné noci netušili, jaký směr a intenzitu všechno nabere. Kdyby nám to tenkrát někdo řekl, udělali bychom něco jinak?
Ani po dvou letech vztahu plného vášně a vyhrocených emocí jsem na to neuměl odpovědět.
Každopádně, Linda byla jediná ženská, která měla klíče od mého bytu.
Samozřejmě je měla ještě Kája, ale to je kamarádka, která mi chodí zalévat kytky.
Taky Soňa, ovšem ta mi je kdysi zapomněla vrátit. Už spolu dlouho nic nemáme.
A Radka, ale ta jen pro všechny případy. Kdyby něco. Vlastně jsem nikdy ani nepočítal s tím, že by je použila.
Žádná z nich ale dovnitř nemůže jen tak. Dokonce i Kája, která to má ke mně sotva pár schodů, obvykle nejdřív zavolá.
To jen Linda by mohla přijít kdykoli. Čím častěji bych ji u sebe bez ohlášení našel, tím šťastnější bych byl. Jenže to dosud neudělala. Pořád ještě se snaží držet nějakou hranici. A bohužel s tím nejspíš nikdy nepřestane.

Alex Walló je pseudonym úspěšného českého autora detektivních románů a povídek Martina Goffy. Pseudonym zvolil proto, že tentokrát napsal knihu naprosto odlišného žánru, než na jaký jsou jeho fanoušci zvyklí.

Alex Walló: Muž vdaných žen, vydává nakladatelství Ikar, 224 stran, doporučená cena 299 Kč - Knihu můžete koupit zde


Muž vdaných žen Muž vdaných žen Alex Walló (p)

Daniel Rys je spisovatel společenských románů, svobodný pětačtyřicátník, který si žije svůj pohodlný život. Píše, rád jezdí na motorce, ještě raději vysedává v barech a především si libuje v četných milostných avantýrách. Tento id... více

Přejít na komentáře (1)