Říká se, že nejhorší je nevědět. Ale vědět je někdy stejně tak zlé...

novinky

PR článek,
Říká se, že nejhorší je nevědět. Ale vědět je někdy stejně tak zlé...

C. J. Tudor: UPÁLENÉ

Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář...
Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří umějí být až příliš skuteční...
Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých.Ukázky z knihy:
„Nerovná pěšina strmě stoupá. Po obou stranách se z přerostlé trávy noří všelijak nakloněné náhrobní kameny. Vlevo se tyči jeden vyšší pomník.
Ponuře šedý obelisk. U jeho paty někdo nechal ležet cosi jako uschlé kytičky. Při bližším pohledu ale vidím, že to nejsou uschlé květiny. Jsou to maličké proutěné panenky.
„Co to je?“ zeptá se Flo, zblízka si je prohlíží a už sahá po foťáku.
Automaticky odpovím: „Páleničky.“
Dřepne si, aby cvakla nikonem pár snímků.
„Je to v téhle vesnici taková tradice,“ řeknu. „Bylo to na netu. Lidi je vyrábějí na památku sussexských mučedníků.“
„Kohože?“
„Vesničanů, které upálili při čistkách proti protestantům za vlády královny Marie. Před touhle kapli zabili dvě děvčata.“
Narovná se a zašklebí. „A lidi vyrábějí z proutí strašidelný panenky, aby si je připomněli?“
„A na výročí té čistky je pálí.“
„Ty jo, Blair Witch hadr.“
„Vítej na venkově.“ Naposledy na proutěné panenky pohrdavě pohlédnu. „Plno „rázovitych“ zvyků.

Holčičce nemůže být víc než deset. Má na sobě šaty, které kdysi patrně byly bílé, je naboso... a je celá od krve.
Krev přebarvila její blonďaté vlasy na špinavě rudohnědé, tvoří rudé stružky na jejím obličeji a temně kaštanové skvrny na šatech. Jak se k nám dívenka potácí po pěšině, její chodidla zanechávají drobné krvavé šlápoty.
Zírám na ni a zběsile přemýšlím, co se mohlo stát. Srazilo ji auto? Na silnici žádné nevidím. A té krve je tolik. Jak to, že se vůbec udrží na nohou?
Opatrně k ní přistoupím a dřepnu si.
„Ahoj, beruško. Nejsi zraněná?“
Zvedne oči k mým. Nápadně modré, lesklé šokem. Zavrtí hlavou. Zraněná není. Tak odkud se všechna ta krev vzala?
„Dobře. Povíš mi, co se stalo?“
„On ji zabil.“
Přes tíživé horko mi po zádech přeběhne mráz.
„Koho?“
„Pippu.“
„Flo,“ řeknu opatrně. „Zavolej policii.“
Vytáhne telefon a zůstane na něj nevěřícně zírat. „Není tu signál.“
Do hajzlu. Zaplaví mě takový pocit deja vu, až se mi udělá zle. Krev. Malá holčička. Tohle už ne...Ohlasy ze zahraničního tisku:
„Nejlepší román, co C. J. Tudor napsala.“
— SUNDAY EXPRESS

„Prvotřídní a úchvatně hrůzný příběh. “
— KIRKUS REVIEWS

„Na osudy postav z téhle knihy hned tak nezapomenete. “
— PUBLISHERS WEEKLY


Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr (Čte: Jitka Ježková, Režie: Jan Drbohlav, Délka záznamu: 10 h 33 min)

C. J. Tudor (*1972) se narodila v Salisbury, naní žije s rodinou v Sussexu. Vášni pro příběhy, zejména temné a hrůzostrašné, propadla už v dětství, kdy hltala díla Stephena Kinga a Jamese Herberta. Vystřídala vícero různých zaměstnání, pracovala jako reklamní textařka, scenáristka v rádiu, televizní moderátorka, venčitelka psů či dabérka. Nyní se živí jako spisovatelka na plný úvazek.
Její Kříďák (2018) se stal knižním debutem roku, byl vydán ve více než 40 zemích a získal několik ocenění, mimo jiné International Thriller Writers Award. Následovaly neméně úspěšné thrillerové romány Jáma (2019) a Ti druzí (2020). Upálené (2021) jsou jejím čtvrtou knihou.

C. J. Tudor: Upálené, přeložila Jana Kunová, vydalo nakladatelství Kalibr, 408 stran, doporučená cena 399 Kč - Koupit můžete zde


Upálené Upálené C. J. Tudor

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místn... více

Přejít na komentáře (1)