Osmý příběh ze světa Harryho Pottera

novinky

01.06.2016 / Dan
Osmý příběh ze světa Harryho Pottera

Nakladatelství Albatros získalo práva na knižní vydání scénáře chystané divadelní hry Harry Potter And The Cursed Child - Parts One and Two.

Zbrusu nový příběh od J. K. Rowling, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea vyjde ve Velké Británii v knižní podobě 31. července. Čeští fanoušci se výpravného díla dočkají už na podzim v překladu Petra Eliáše, držitele ocenění Prémie Tomáše Hrácha za překlad z angličtiny.

Harry Potter And The Cursed Child, chystaná divadelní hra, založená na novém příběhu, je prvním oficiálním potterovským příběhem na divadelních prknech. Odehrává se devatenáct let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi. Světová premiéra je naplánována na 30. července 2016 a proběhne v londýnském West Endu.

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007 a po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků, série byla přeložena do 79 jazyků a vzniklo podle ní osm úspěšných velkofilmů. Rowling napsala také tři doprovodné tituly na pomoc charitativním organizacím: Famfrpál v průběhu věků, Fantastická zvířata a kde je najít a Bajky barda Beedleho.

Komentáře (21)

MagdaAnna
22.07.2016

Tak to bude zajímavé už se těším

Adris
09.07.2016

Těším se na informace o tom, jaký život žil Harry a jeho rodina a přátele dál. Ovšem pro mě je série ukončená,toto beru spíš něco jako povídku, informaci navíc.

Silwinka87
19.06.2016

Hrozně se těším a věřím,že knížka nezklame, i když už není od Rowlingové!!! Hned jak vyjde, běžím do knihkupectví..:-)

Janina94
11.06.2016

Velmi se těším! Ale na druhou stranu je tu otázka PROČ? Vždyť příběh je už dávno ukončený :( Těším se, ale zároveň se bojím aby to nebyl průšvih.

Ketzka
11.06.2016

Přesně! Ani nevím jestli se na to mám těšit. Vždyť série o Harrym je (aspoň pro mě) ukončená. Voldemort je mrtvý...tak se trochu bojím, že to bude opravdu průšvih:(

Maghtnire
07.06.2016

Harry byl pro mně první knihou, kterou jsem četl minimálně dvakrát od každého dílu. Jenže tohle bude průser.
Nejspíš bych to žral v dětství, ale teď ne. Možná si to jednou přečtu s pocitem, že to není ono.

Martiiiik
06.06.2016

Už se těším. Je dobře, že pokračuje v dospělém Harrym, protože ti, kteří vyrůstali souběžně s Harrym, jsou dnes dospělými lidmi. Mnoho z nich se i přes to k němu rádi vrátí :-)

Violetti
06.06.2016

Vladimír Medek se prý od pozdějších dílů HP sám distancoval a nechtěl je překládat, proto je překládal Pavel sám. Navíc už je to taky starý a nemocný pán a je třeba, aby se ten scénář stihl přeložit a vydat do podzimu :-) Já osobně mám Petrovy překlady moc ráda a myslím si, že kromě bratrů Medkových je to právě on, kdo má šanci HP přeložit dobře. Takže já si určitě počkám na překlad.

1