Osamělý astronaut. Nesplnitelný úkol. Nečekaná pomoc...

novinky

PR článek,
Osamělý astronaut. Nesplnitelný úkol. Nečekaná pomoc...

Andy Weir: SPASITEL

Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže si vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně, hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly.

Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří...

Napínavé a jedinečné meziplanetární dobrodružství míří ke čtenářům a brzy i k filmovým divákům: stejně jako autorova prvotina Marťan bude také Spasitel adaptován do filmové podoby – hlavní role se má zhostit Ryan Gosling.

Ukázka z knihy:
ArcLight byla nejdražší kosmická loď bez posádky, jakou kdy postavili. Svět potřeboval odpovědi a neměl čas zabývat se detaily. Za normálních okolností byste požádali kteroukoli vesmírnou agenturu, ať za necelý rok vyšle sondu k Venuši, a oni by se vám vysmáli. Je ale úžasné, co se dá zvládnout s neomezeným rozpočtem. Na nákladech se podílely Spojené státy, Evropská unie, Rusko, Čína, Indie a Japonsko.
„Povězte nám něco o letu k Venuši,“ pokračovala reportérka. „Proč je tak obtížný?“
„Hlavně kvůli palivu,“ odpověděl Browne. „Existují určitá letová okna, ve kterých meziplanetární cestování vyžaduje nejmenší množství paliva, jenže žádné takové okno se teď mezi Zemí a Venuší neblíží. Proto jsme museli na oběžnou dráhu vynést paliva mnohem víc, abychom ArcLight vůbec dostali k cíli.“
„Takže načasování bylo špatné?“ ujišťovala se reportérka.
Neřekl bych, že se pohasínání Slunce dá načasovat dobře...“
„Neřekl bych, že se pohasínání Slunce dá načasovat dobře.“


Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr (Čte: Lukáš Hlavica, Režie: Jan Drbohlav, Datum vydání: 15. 11. 2021, 2 CD)

Andy Weir (*1972) budoval dvacet let kariéru softwarového inženýra, dokud mu úspěch debutového románu Marťan neumožnil splnit si sen a věnovat se na plný úvazek psaní. Celý život se vášnivě zajímá o vesmír a k jeho koníčkům patří relativistická fyzika, orbitální mechanika a dějiny pilotovaných kosmických letů. Žije v Kalifornii.

Více o autorovi se můžete dozvědět zde:
andyweirauthor.com, facebook.com/AndyWeirAuthor, Twitter: @andyweirauthor

Andy Weir: Spasitel, přeložil Michal Prokop, vydalo nakladatelství Laser, 464 stran - Koupit můžete zde


Spasitel Spasitel Andy Weir

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to... více

Přejít na komentáře (3)