Opravdový knižní bastard nejhrubšího zrna!

novinky

PR článek, 28.06.2017
Opravdový knižní bastard nejhrubšího zrna!

S. Craig Zahler kromě toho, že režíruje filmy (např. kultovní western Kosti a Skalp), píše scénáře, skládá hudbu a občas stojí za kamerou, je také autorem zatím pěti románů. Čtvrtý z nich, drsnou krimi Špinavý kšefty na North Ganson Street, kterou hodlá příští rok sám zfilmovat, právě vydává nakladatelství Mystery Press.

Zahler v knize nezapře specifické vidění filmového režiséra. V bizarních kulisách mrazivého města ironicky pojmenovaného Victory, jehož ulice pokrývají mrtvá těla holubů a později i policistů, vypráví klasickou „buddy story“ ve stylu filmové série Smrtonosná zbraň – byť v mnohem temnějších odstínech.

Podobně jako ve zmiňované čtveřici snímků staví vedle sebe (a taky proti sobě) dva vyhraněné charaktery a částečně i protiklady: čestného, ale tvrdého detektiva Julese Bettingera, jenž byl na chladný sever nedobrovolně přeložen, a nerudného, možná také zkorumpovaného desátníka Dominika Williamse, který je se svým městem srostlý víc, než by si sám přál.

Nesourodá dvojice musí vyřešit případ brutálních vražd policistů, jehož kořeny leží v poměrně nedávné minulosti. Při odkrývání stop a motivací všech zúčastněných protagonistů pak zdánlivě jasné černobílé spektrum Zahlerova světa ztratí ostré kontury a z dobra a zla se stávají jen prázdné, značně relativní pojmy. A tak tomu má u dobrých příběhů být.

Nekorektní drsnou krimi Špinavý kšefty na North Ganson Street si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press:
http://www.mysterypress.cz/s-craig-zahler-spinavy-ksefty-na-north-ganson-street.html.Špinavý kšefty na North Ganson StreetŠpinavý kšefty na North Ganson StreetS. Craig Zahler

VÍTEJTE VE MĚSTĚ VICTORY! MÍSTNÍ ATRAKCE: SVINSKÁ KOSA, CHCÍPLÍ FÓGLOVÉ, ZAMORDOVANÍ POLICAJTI A DVA (NE)OHROŽENÍ DRSŇÁCI S ODZNAKEM… Po krátké, nepříliš zdvořilé konverzaci s detektivem Julesem Bettingerem spáchá jeden rozrušený obch...více

Komentáře (2)

lazarus
29.06.2017

Tak na takové článečky s literární skvosty tohoto druhu by měla být samostatná sekce :)
Google tomu říká reklama

Gewinner
29.06.2017

Tak tohle je jednoznačně "must have" letošního léta. Neskutečně se na "Špinavý kšefty" těším a přesouvám je na první místo čtenářského seznamu.