Občas láska potřebuje trochu popostrčit...

novinky

PR článek,
Občas láska potřebuje trochu popostrčit...

Elena Armas: AMERICKÝ MILOSTNÝ EXPERIMENT

Rosie Grahamová má problém. Vlastně hned několik problémů... Právě dala výpověď v práci, aby se mohla naplno věnovat spisovatelské kariéře. Své rodině to zatím neřekla, a teď má navíc děsný tvůrčí blok. Všechno se na ni sype. A to doslova. V bytě se na ni dokonce zřítil strop.
Naštěstí má náhradní klíč ke garsonce své nejlepší kamarádky Liny, která je zrovna na líbánkách. To však vůbec netuší, že její útočiště už zabral někdo jiný. Lucas. Linin bratranec, kterého Rosie už několik měsíců tajně stalkuje na Instagramu – je totiž neodolatelný...
Když se tihle dva nakonec domluví na dočasném spolubydlení, ani jeden z nich ještě netuší, že by to mohlo být osudové... Nový román od autorky bestselleru Láska po španělsku.

Ukázka z knihy
Někdo se pokoušel vloupat do mého bytu.
No dobrá. Technicky vzato nešlo o můj byt, jen byt, v kterém jsem momentálně přebývala. To ale na věci nic neměnilo. Pokud jsem si totiž vzala nějaké ponaučení z bydlení v několika pochybných newyorských čtvrtích, byla to skutečnost, že ten, kdo neklepe, nemá v úmyslu se ptát, jestli smí vstoupit.
Důkaz číslo jedna: vytrvalé cloumání – díkybohu zamčenými – vchodovými dveřmi.
Cloumání ustalo. Konečně jsem přestala tajit dech a tiše vydechla.
S pohledem upřeným na zámek jsem čekala, co bude dál.
Tak jo. Třeba se mýlím. Možná je to soused, který si spletl dveře.
Anebo ať už je za nimi kdokoli, přece jen zaklepe a –
Bouchání, jako když někdo naráží do dveří ramenem, mě vylekalo a přimělo uskočit.
Kdepak.
Žádné ťukání. A nejspíš ani žádný soused.
Nadechla jsem se tak mělce, že jsem sotva nasála nějaký kyslík.
Ale z toho jsem kruci nemohla vůbec vinit svoje plíce. Ani mozku jsem nemohla vyčítat, že po dni, jaký jsem zažila, není schopen zajistit tak základní funkce, jako je dýchání.
Před pár hodinami se mi můj útulný a krásně udržovaný byt, v kterém jsem posledních pět let bydlela, v podstatě zřítil nad hlavou.
Doslova. A tím nemyslím nějakou malou trhlinu ve stropě a trochu spadaného prachu.
Část mého stropu povolila a zhroutila se. Zhroutila. Přímo před mýma očima. A málem rovnou na mě. Zůstala po ní tak velká díra, že jsem měla nezakrytý výhled na přirození pana Browna, souseda, který na mě shlížel z horního patra. A zjistila jsem se něco, co jsem vědět rozhodně nepotřebovala ani nechtěla: Můj soused středního věku chodí doma naostro. Neměl na sobě pod županem vůbec nic.
Ten pohled byl skoro stejně traumatizující jako skutečnost, že mě cestou k pohovce málem srazil kus betonu.
A teď tohle. Vloupání. Poté co jsem se vzchopila natolik, abych si – za bedlivého dohledu pana Browna a jeho pořád ještě nezakrytě plandajícího… onoho – sbalila svých pět švestek a přesunula se na jediné místo, které mi za daných okolností přišlo na mysl, se teď do něj někdo pokouší silou dostat.
Dovnitř proniklo cosi jako zaklení v cizí řeči a zámek znovu zařinčel.
No do háje...

Elena Armas je španělská spisovatelka, a jak sama dobrovolně přiznává, beznadějná romantička a hrdá sběratelka knih. Po letech, kdy hltala příběhy se šťastným koncem a často – no dobrá, spíš v jednom kuse – o nich vykládala, se konečně rozhodla sebrat odvahu a napsat něco sama.
Doufá, že se vám z jejích příběhů trochu rychleji rozbuší srdce, zpotí dlaně a tváře zrůžoví tak, že vám budou lidé nakukovat přes rameno, aby se podívali, co právě čtete.
Více se o autorce dozvíte na www.authorelenaarmas.com

Elena Armas: Americký milostný experiment, přeložila Ivana Kadlecová, vydává nakladatelství Ikar, 400 stran, doporučená cena 399 Kč - Knihu můžete koupit zde


Americký milostný experiment Americký milostný experiment Elena Armas

Rosie Grahamová má problém. Vlastně hned několik. Právě dala výpověď v práci, aby se naplno mohla věnovat spisovatelské kariéře. Své rodině to zatím neřekla a teď má navíc děsný tvůrčí blok. Všechno se na ni sype. A to doslova. V ... více


Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s n... více

Přejít na komentáře (1)