O budoucnosti lidstva se rozhodne za polárním kruhem…

novinky

PR článek,
O budoucnosti lidstva se rozhodne za polárním kruhem…

Začal to Erich von Däniken svými teoriemi o návštěvnících z vesmíru, na něž následně navázali romanopisci. U nás Ludvík Souček (Cesta slepých ptáků), v zahraničí pak Michael Crichton (Koule), A. G. Riddle (Atlantský mor) či nejnověji Liou Cch‘-sin v Problému tří těles.

Jiří Mazurek, autor řady skvělých sci-fi a fantasy románů, se k nim aktuálně přidal sci-fi thrillerem Polární záře, který vychází v nové ebookové edici nakladatelství Mystery Press. Téma objevu záhadného neidentifikovatelného artefaktu, evidentně mimozemské kosmické lodi, přitom zpracovává ze zcela svébytného úhlu pohledu.

Děj knihy zasadil na Novou zemi, souostroví ležící v Severním ledovém oceánu, a rovněž na ruskou jadernou ponorku. V několika dramaticky se odvíjejících dějových liniích pak splétá osudy kapitána Gomelského, českého cestovatele Petra Brunera, agentky KGB Světlany Zarecké a také vědců zkoumajících mimozemský objekt.

Mazurek přitom román kočíruje pevnou rukou zkušeného vypravěče a navíc je zřejmé – ať už popisuje Novou zemi nebo jadernou ponorku –, že má nastudováno stejně jako kdysi právě Crichton či Hailey. Polární záře tak potěší zejména čtenáře, kteří mají rádi dramatický děj, věrohodné prostředí a také odhalování tajemství, přesahující dosavadní zkušenosti lidstva.

Strhující sci-fi thriller Polární záře si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/jiri-mazurek-polarni-zare.html


Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

O BUDOUCNOSTI LIDSTVA SE ROZHODNE ZA POLÁRNÍM KRUHEM… V Severním ledovém oceánu se kapitán jaderné ponorky ruské federace Alexander Gomelskij snaží vypořádat s řadou záhadných událostí a selhání, ke kterým dojde při návratu z r... více

Přejít na komentáře