Mistrovský román od autora Hyperionu, Terroru a Pátého srdce!

novinky

PR článek,
Mistrovský román od autora Hyperionu, Terroru a Pátého srdce!

Dan Simmons je v současné literatuře fenomén. Podobně jako svého času Umberto Eco píše jednu brilantní knihu za druhou, a aniž by se snažil komukoli zavděčit či sázet na populární témata a osvědčené vypravěčské postupy, vždycky dokáže čtenáři spolehlivě vyrazit dech.

Nejinak je tomu i v případě románu Pustá duše, kterým – po úspěchu holmesovské dekonstrukce Páté srdce – pokračuje nakladatelství Mystery Press ve vydávání Simmonsova bohatého a rozmanitého díla. V knize autor rozvíjí motiv telepatie, přičemž se ptá: Je tohle nadání darem či prokletím?

Hlavní hrdina příběhu Jeremy Bremen se při dramatické a pochmurné cestě po odvrácené straně Ameriky pokusí nalézt odpověď nějen na tuhle otázku, ale také na mnohé další, které se týkají samotné podstaty smrtelnosti a vesmíru. Zejména na tu, která mu může vrátit zpět jeho mrtvou ženu: Existují paralelní světy? A pokud ano, může se v nich se svou milovanou Gail zase setkat?

Simmonsovu Pustou duši můžete číst jako klasickou science fiction, dojemný milostný příběh, napínavý thriller i existenciální prózu a přitom budete cítit, jak vás autor zcela záměrně hladí proti srsti. To vše ve vynikajícím překladu Alžběty Lexové a v radikální grafické úpravě Daniela Špačka. Protože tahle kniha za to stojí.

Mistrovský román Dana Simmonse Pustá duše si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Presshttp://mysterypress.cz/pusta-duse/.


Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

MISTROVSKÝ ROMÁN OD AUTORA HYPERIONU, TERRORU A PÁTÉHO SRDCE… Jeremy Bremen má tajemství. Celým životem ho provází schopnost číst lidem myšlenky. Zná všechny jejich skryté touhy i obavy a pouze díky své manželce Gail, která rok... více


Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

V roce 1893 se slavný detektiv Sherlock Holmes a spisovatel Henry James vydávají do Ameriky, aby rozluštili záhadu svázanou se sedm let starým úmrtím Clover Adamsové, manželky váženého historika Henryho Adamse (jehož rodina dala S... více

Přejít na komentáře (1)