Milujete Stranger Things? Nenechte si ujít knižní prequel populárního seriálu

novinky

PR článek,
Milujete Stranger Things? Nenechte si ujít knižní prequel populárního seriálu

Spolu se startem třetí řady úspěšného seriálu čeká fanoušky další výborná zpráva:

vychází první oficiální kniha Stranger Things v češtině s názvem Temný experiment.CO BYLO PŘED PŘÍBĚHEM, KTERÝ ZNÁTE


Zajímá vás, kdo je matka Jedenáctky? Jaká byla? Co všechno zažila před Jedenáctčiným narozením? Temný experiment vás pohltí divokou atmosférou 60. let, kdy probíhala válka ve Vietnamu a americké květinové děti toužily po míru.

Tehdejší situace není lhostejná ani Terry Ivesové, studentce medicíny, která tráví většinu času se svými přáteli u pivních a marihuanových dýchánků. Legendární festival Woodstock se blíží a tato parta mladých se připojuje k těm, kteří vyjadřují nespokojenost s politikou Spojených států. Terry ale věří, že je něco víc, co může udělat pro svou domovinu, pro americké občany, pro svět… Když se doslechne o vědeckém experimentu, s nímž přichází nejen příležitost přivýdělku, ale i šance na změnu a pomoc své zemi, neváhá ani chvilku a přihlásí se do programu.

POCHYBNÝ EXPERIMENT

Společně s dalšími dobrovolníky podstoupí Terry klasické vstupní procedury – dotazník, pohovor… a nakonec přichází i osobní setkání s doktorem Martinem Brennerem, který na všechny působí jako vážený vědec a osoba s nezměrným respektem ostatních pracovníků laboratoře, kde výzkumný program probíhá.

Netrvá však dlouho a důvěra subjektů – jak Brenner naši partu přihlášenou do experimentu nazývá – klesá a pochybnosti stoupají. Každý má během samotného testování jiné zážitky, všechny však pojí podivná zkušenost s drogami, po jejichž podání přicházejí podivné stavy a nikdo nedokáže přesně popsat, co se s nimi dělo. Jaký je Brennenův cíl? Opravdu jedná v zájmu Spojených států? A kdo je ta malá vystrašená holčička s malou vytetovanou osmičkou na předloktí? Proč tuhle dívenku, která se Terry představila jako Kali, schovávají v té děsivé laboratoři?

NENÍ CESTY ZPĚT

Ve chvíli, kdy naše čtveřice odvážných zjišťuje více, než by se Brennerovi líbilo, přichází otázka, zda je účast v tomto nebezpečném experimentu opravdu přínosná. Nebylo by lepší všeho nechat? Jenže ve chvíli, kdy se o únik jeden z nich pokusí, zjistí, že to nebude vůbec tak jednoduché…


Začtěte se do příběhu, který vysvětluje mnohé otázky, které jste si během sledování seriálu kladli. Poznejte historii šílených činů doktora Brennena a nechte se překvapit tím, jaký vášnivý vztah s krutým koncem prožila matka Jedenáctky během temného experimentu.

Temný experiment vychází 8. července, ale již nyní si jej můžete předobjednat na KnihyDobrovsky.cz


Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Tajemná laboratoř. Ďábelský vědec bez minulosti. Jestli si myslíte, že znáte pravdu o matce Jedenáctky, připravte se, že s ní tenhle prequel veleúspěšného seriálu Stranger Things pořádně zahýbe. Je léto roku 1969 a Amerikou zm... více

Přejít na komentáře