McCarthyho Strážce sadu

novinky

29.05.2012 / paulhunter
McCarthyho Strážce sadu

Nakladatelství Argo připravuje předposlední u nás nevydaný román amerického autora Cormaca McCarthyho (*1933) s názvem Strážce sadu (The Orchard Keeper, 1965). Jedná se o autorův debutový román, který se odehrává v malé izolované komunitě ve státě Tennessee během meziválečného období.

Dospívající John Wesley Rattner se spřátelí s pašerákem alkoholu Marionem Sylderem. Dva mladíky však pojí i hlubší zákeřné tajemství, které zná jen stoický patriarcha Arthur Ownby – vytrvalý strážce mrtvého těla bezejmenného cizince. Nad dávnověkou říší hlubokých lesů, divokých zvířat a neklidných duchů se nepozorovaně vznáší smrtelná hrozba průmyslového pokroku a civilizace. Lze se jim vůbec vzepřít a nebýt přitom rozdrcen? Baladický bildungsroman v nejlepší faulknerovské tradici o pokoře, vzdoru, pomíjivosti a krásné snaze učinit své bytí skutečnějším.

Vyjde jako vázaná s přebalem v překladu Jiřího Hrubého.

Zdroj: argo.cz, facebook.com/argo.cz, wikipedia.org (The Orchard Keeper)

Komentáře (4)

koubin007
11.06.2012

Ten přebal má vážně šmrnc.

Džeržimorda
06.06.2012

Tak na tohle se těším.
Vnější tma mě velice mile překvapila.Mccarthyho ranný styl mi sedí.
Mám prostě rád jeho věty.

dudekp
30.05.2012

Podle obálky to vypadá jako typický mccarthyovský "silný" příběh. Opět je zde nějaké ozvláštňující neobyčejné lidské indiviuum, které řeší nezvyklý problém. Přesto má každá kniha naprosto odlišný pohled na věc samotnou. A´t už to vezmeme z pohledu Dítěte božího,Vnější tmy či Cesty.

Štěpán
30.05.2012

jako všechny mccarthyovky v této edici..