Lze změnit osud a proměnit tragický konec v happyend?

novinky

PR článek, 20.04.2022
Lze změnit osud a proměnit tragický konec v happyend?

Shanna Miles: SPOLU NA VĚKY

Tamar a Fayard už prožili tisíce životů. Byli u vzniku světa, sledovali, jak umírá ve válce. Viděli lidstvo dosáhnout ke hvězdám. Všechny tyto životy však pojí jedna věc: jejich láska a boj za to, aby mohli být spolu. Jeden milostný příběh střídá druhý. Má to však jeden háček. Nikdy se nedočkají šťastného konce. Dokud konečně nezjistí, jak se z nekonečného cyklu vymanit. Budou však ochotni učinit potřebnou oběť...?
Strhující román o dvou teenagerech, jimž nezbývá než opakovaně prožívat svůj tragický příběh - dokud nepřijdou na to, jak změnit vlastní osud.

Ukázka z knihy:

Víte, co je na pohádkách nejvíc k vzteku? Ne to, že dívkám podsouvají nerealisticky vztahový ideály, i když to samozřejmě dělají taky. Nejhorší je, že Popelka a všechny ty ostatní nány jen tak sedí v koutě a čekají, až se něco stane. Dřepí ve svý komůrce a klábosí s holoubky a přeji si a doufají a pak se najednou zčistajasna vynoří švarný únosce a da věci v jejich životě konečně do pohybu. Jenže v normálním životě musíte něco udělat samy. Jestli stojíte o šanci „žit spolu šťastně až navěky“, tak musíte zvednout zadek a napsat krásnému princi na WhatsApp.
„Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší nejhnusnější? Kéž bych to před plesem nebyla já.“
Fay mi odtáhne ruku od zrcátka nad místem spolujezdce a políbí ji na hřbet. Přitisknu dlaň proti jeho dlani a moje prsty se nechají pohltit v jeho hebce hřejivým sevřeni. Nevymlouvá mi to a já jsem mu za to vděčná. Unavuje mě to věčný ujišťování, jak jsem krásná, když dobře vím, že vypadám jako ohřívaný těstoviny na benzince.
Sklopím zrcátko a prsty mi sklouznou po Fayově růženci. Je to dárek od jeho mrtvýho táty a je pro něj důležitější než pleť bez beďarů při školním focení. Nedá bez růžence ani ránu, navzdory tomu, že o svým tátovi se nikdy bavit nechce.
Asi je to pro něj moc bolestný. Korálky mu visi na zpětným zrcátku a v každý zatáčce se zhoupnou. Opřu se o sedadlo a zadívám se přes čelní sklo do oblohy žíhaný citronovou žlutí, která jiskřivě a agresivně proniká do auta. Je to ten druh světla, co podtrhuje významný okamžiky, aby neupadly v zapomnění...


Shanna Miles se narodila ve městě Columbia v Jižní Karolíně a sama sebe považuje za ryzí jižanku. Získala bakalářský titul v oboru žurnalistika a magisterský titul v oboru knihovnictví. Když zrovna nepíše, pracuje jako knihovnice na střední škole, kde sdílí svou vášeň pro knihy s mladými čtenáři. Navštívit ji můžete na jejích stránkách nebo na Twitteru @srmilesauthor

Shanna Miles: Spolu navěky, přeložila Jana Jašová, vydalo nakladatelství Yoli, 360 stran, 399 stran - Koupit můžete zdeSpolu na věkySpolu na věkyShanna Miles

Pro fanoušky románů Slunce je také hvězda a Cizinka. Strhující debutový román o dvou teenagerech, jimž nezbývá než opakovaně prožívat svůj tragický příběh, dokud nepřijdou na to, jak změnit vlastní osud. Tamar a Fayard prožili tisíce životů...více

Komentáře (4)

kopeceli
23.04.2022

Opakované prožívání životů není moje hobby. Mám ráda příběhy uvěřitelné. Takže si určitě knihu nepořídím.

Stázka007
23.04.2022

Tato kniha měmmoc nevábí. Abych řekla pravdu ve sví knihovně nemám ani jeden román. Jen jednu knížku která je v romantickém prostředí Karpat ale jinak nic.

M.C.SMITH
20.04.2022

Mám doma v knihovně a těším se. Kniha vypadá skutečně slibně.

Babouš
20.04.2022

Miluju Cizinku, takže na tuhle knihu se moc těším! ;)