Literární mapa Prahy

novinky

18.09.2014 / herdekfilek
Literární mapa Prahy

Britský deník The Independent nedávno na svých stránkách zveřejnil literární mapu Londýna. Nápad tak úžasný, že by byl hřích ho neokopírovat. Rozhodli jsme se tedy vytvořit Literární mapu Prahy. A stojíme o vaši pomoc.

Jak můžete přispět?

Fáze 1.
Na této stránce najdete jednoduchý formulář, díky kterému můžete do naší literární mapy přidat svůj tip. Podívejte se na tuto stránku, jaké výskyty jsme již posbírali.

Fáze 2.
Až budeme mít víc záznamů, budeme ověřovat jejich platnost. To se bude dít ve Facebookové skupině Literární s(n)obi.

Fáze 3.
Z připravených dat vytvoříme mapu. O to se postará grafik, který již předem souhlasil :-)

Zdroj této výborné zprávy a popudu k všeobecnému třeštění spolupráce je přesně tady.

Komentáře (8)

Sookie
25.09.2014

Ahoj, je to určitě skvělý nápad, ale něco podobného už asi běží. Jedná se o projekt Městské knihovny v Praze: Praha město literatury. Mají i samostatný web, kde jsou mapy (historická a současná) s odkazy (jen vyžadují trošku trpělivosti, aby se je člověk naučil ovládat), akce apod. http://www.prahamestoliteratury.cz .. (na mapu http://www.prahamestoliteratury.cz/cz/historicka-mapa/ ) Na Praze 6 pak vznikl v minulých měsích projekt Literáti z naší čtvrti - Praha 6, který se věnuje blíže 20 autorům, kteří žili/žijí na Praze 6. http://www.literatiznasictvrti.cz/ Měl by pokračovat dalšími ročníky. Údajně to vypadá, že by se mohl rozšířit i do jiných městských části.

Koka
23.09.2014

Siena trefila - F. L. Věk a Národní divadlo (kaplička) se v čase míjeli, ale kdybychom to vzali z dnešního administrativně-provozního hlediska, tak Nosticovo (dnešní Stavovské) divadlo je řízeno jako scéna Národního divadla, tak to třeba ta navrhovatelka myslela takhle :=)) , protože vážně to myslet nemohla.
Nejvíce se mi z dosavadních specifikovaných lokalit líbí "většina pražských hospod" - to se bude tomu grafikovi dobře zakreslovat - hi, hi, hi.

siena
23.09.2014

Koka, díky za tip na pěkný dárek:)
Prošla jsem si již vyplněné "výskyty" a možná se mýlím, prosím opravte mne, kdo máte knihu v lepší paměti. FLVěka si spojuji se Stavovským divadlem (Nosticovo, Tylovo divadlo), ne s Národním...

Koka
19.09.2014

Mám tomu rozumět tak, že se připravuje doplněná a revidovaná reedice této knihy?
http://www.databazeknih.cz/knihy/literarni-toulky-prahou-54322

Lamanai
19.09.2014

Krása, podobné projekty se mi hodně líbí. Nejsem z Prahy, ale možná právě proto, je to taková ta jiná, málo známá Praha, po které se rád potoulám, když tohle klapne.
Odkaz na tu mapu Praha v knihovně je zajímavý, ale přijde mi, že je tam spíš faktografická literatura (ale kliknul jsem si jen na pár položek, třeba se mýlím). Zajímalo by mě to případně i rozdělené, protože jsem spíš na beletrii ;-) tedy jako doplnění té fiktivní roviny do kulis reality.
Postupně by byla jiná města fajn, ale Praha je dobrý start :-)

martula.07
18.09.2014

Velmi by se mi líbilo, kdyby byli k dispozici i další města. Třeba i zahraniční. Je to zajímavé. Jsem zvědavá, jak to vyjde.