Komentáře: Literární mapa Prahy (8)

Přidat komentář

Sookie
25.09.2014

Ahoj, je to určitě skvělý nápad, ale něco podobného už asi běží. Jedná se o projekt Městské knihovny v Praze: Praha město literatury. Mají i samostatný web, kde jsou mapy (historická a současná) s odkazy (jen vyžadují trošku trpělivosti, aby se je člověk naučil ovládat), akce apod. http://www.prahamestoliteratury.cz.. (na mapu http://www.prahamestoliteratury.cz/cz/historicka-mapa/ ) Na Praze 6 pak vznikl v minulých měsích projekt Literáti z naší čtvrti - Praha 6, který se věnuje blíže 20 autorům, kteří žili/žijí na Praze 6. http://www.literatiznasictvrti.cz/ Měl by pokračovat dalšími ročníky. Údajně to vypadá, že by se mohl rozšířit i do jiných městských části.

Koka
23.09.2014

Siena trefila - F. L. Věk a Národní divadlo (kaplička) se v čase míjeli, ale kdybychom to vzali z dnešního administrativně-provozního hlediska, tak Nosticovo (dnešní Stavovské) divadlo je řízeno jako scéna Národního divadla, tak to třeba ta navrhovatelka myslela takhle :=)) , protože vážně to myslet nemohla.
Nejvíce se mi z dosavadních specifikovaných lokalit líbí "většina pražských hospod" - to se bude tomu grafikovi dobře zakreslovat - hi, hi, hi.


siena
23.09.2014

Koka, díky za tip na pěkný dárek:)
Prošla jsem si již vyplněné "výskyty" a možná se mýlím, prosím opravte mne, kdo máte knihu v lepší paměti. FLVěka si spojuji se Stavovským divadlem (Nosticovo, Tylovo divadlo), ne s Národním...

Koka
19.09.2014

Mám tomu rozumět tak, že se připravuje doplněná a revidovaná reedice této knihy?
http://www.databazeknih.cz/knihy/literarni-toulky-prahou-54322

Lamanai
19.09.2014

Krása, podobné projekty se mi hodně líbí. Nejsem z Prahy, ale možná právě proto, je to taková ta jiná, málo známá Praha, po které se rád potoulám, když tohle klapne.
Odkaz na tu mapu Praha v knihovně je zajímavý, ale přijde mi, že je tam spíš faktografická literatura (ale kliknul jsem si jen na pár položek, třeba se mýlím). Zajímalo by mě to případně i rozdělené, protože jsem spíš na beletrii ;-) tedy jako doplnění té fiktivní roviny do kulis reality.
Postupně by byla jiná města fajn, ale Praha je dobrý start :-)

martula.07
18.09.2014

Velmi by se mi líbilo, kdyby byli k dispozici i další města. Třeba i zahraniční. Je to zajímavé. Jsem zvědavá, jak to vyjde.

babyboar
18.09.2014

A co tohle? http://www.prahavknihovne.cz/

Azizi
18.09.2014

Super nápad, páči sa mi :)
Londýn: http://i100.independent.co.uk/article/the-literary-map-of-london-is-just-beautiful--gJ5cpthyEx