Kruh - pokračování knihy Mráz

novinky

26.10.2015 / Dan
Kruh - pokračování knihy Mráz

Nakladatelství XYZ přináší dnes na knižní pulty jednu z nejočekávanějších knižních novinek tohoto podzimu – thriller Kruh francouzského bestsellerového autora Bernarda Miniera.

Ve volném pokračování úspěšné knihy Mráz zavede autor čtenáře opět do drsného prostředí francouzských Pyrenejí. Dvojnásobný držitel prestižního ocenění Crime Novel Prize a jeden z nejúspěšnějších a nejčtenějších francouzských autorů současnosti přijede svůj nový krimi román představit českým čtenářům 10. listopadu.

Knihy Bernarda Miniera byly přeloženy do 14ti světových jazyků a jen ve Francii se jich prodalo více než 900 000 kusů. Za svůj debut Mráz, který byl kritikou označován jako nástupce Mlčení jehňátek, získal v roce 2012 ocenění Crime Novel Prize. Stejné ocenění získal autor i před dvěma týdny za román Une putain d´historie. Kruh je volným pokračováním kriminální série s vyšetřovatelem Martinem Servazem, jejíž první díl Mráz se stal bestsellerem nejen v domovské Francii, ale také u nás a v dalších zemích Evropy.

Děj románu Kruh zasadil Bernard Minier do městečka Marsac v Pyrenejích, známého díky elitní univerzitě. Jeho zdánlivý klid naruší vražda jedné z přednášejících. O pár dní později je nalezeno i tělo místního chovatele psů roztrhané na kusy vlastními zvířaty. Kdo rozpoutal v městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha Hirtmana? Detektiv Martin Servaz se během řešení případu musí ponořit hluboko do minulosti a znovu otevřít staré rány.

Bernard Minier představí svůj román Kruh českým čtenářům osobně – v úterý 10. listopadu od 16:00 proběhne jeho autogramiáda v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. V prostoru Era svět na Jungmannově náměstí se ve stejný den od 18:30 příznivci francouzské literatury mohou zúčastnit také akce „Čtení nás baví aneb o francouzské detektivce s Bernardem Minierem“, pořádané pod záštitou Francouzského institutu.

Nakladatelství plánuje vydat v příštím roce také další, volně navazující díl série (francouzsky N´Eteins pas la lumiére, 2014).MrázMrázBernard Minier

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z k...více


KruhKruhBernard Minier

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem ...více

Komentáře (4)

zdena7154
02.01.2016

Obě knihy naprosto skvělé. Po dlouhé době jsem něco úplně zhltla jedním dechem. Ťeším se na další.

Luciane
30.12.2015

od ješiška jsem dostala obě už se moc těším na předčtení :-)

Jia
31.10.2015

Obě nachystány na poličce :-), těším se

pajonek
29.10.2015

obě přečteny - obě 321%