Křest románu Pavla Renčína: LABYRINT

novinky

29.11.2010 / paulhunter
Křest románu Pavla Renčína: LABYRINT

30. listopadu 2010 od 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí se uskuteční křest románu Pavla Renčína Labyrint.

Kmotry knihy se stanou legenda českého rocku, Aleš Brichta a šéfredaktor časopisu Pevnost, Tomáš Němec.

Labyrint vznikal po dobu jednoho roku jako on-line román na pokračování na internetových stránkách autora a zároveň vycházel v časopisu Pevnost. Během této doby jej přečetlo jenom na internetu víc než dva a půl tisíce čtenářů, kteří mohli svými komentáři do děje vstupovat a tvořit tak osudy hlavních protagonistů. Těmi jsou mzdová účetní, dva studenti, vězeň a důchodce – tedy různorodá skupinka lidí, kterou spojuje jeden zásadní životní zlom – všichni byli uneseni do pražského podzemí, aby splnili úkol, o němž ale nemají nejmenší tušení...

„73 dílů Labyrintu jsem psal v těsném spojení se čtenáři. V anketách, v hlasování i svými komentáři ovlivňovali, kudy se skupina vydá, kdo přinese jaké oběti, jak si poradí s překážkou, a tak dále. Román postupně přerostl sám sebe a čtenáři začali sami vytvářet alternativní kapitoly, básně či obrazy s tématikou Labyrintu. Interaktivní dílo je podle mě fenomén, který bude díky vlivu sociálních sítí čím dál populárnější,“ říká Pavel Renčín.

Na motivy Labyrintu vzniklo také torzo metalové opery, několik komiksů a navazujících legend. Na přání čtenářů vychází nyní Labyrint i v knižní podobě, včetně výše zmíněných textů a nejzajímavějších příspěvků z diskuze.

Text byl převzat z webu nakl. Argo


Přejít na komentáře (1)