KomiksFEST! 2011

novinky

27.10.2011 / paulhunter
KomiksFEST! 2011

Od 28. října do 5. listopadu 2011 bude probíhat v pořadí již šestý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST! Celotýdenní menu nabídne vernisáže výstav, besedy s autory, workshopy, divadelní představení, filmové projekce, křty knih a další. Motto zůstává stejné, tedy Komiks unlimited!

Program bude zahájen tzv. "Open party" v Klubovně v prostorách MeetFactory. Hlavní část programu proběhne následující den, tedy 29. října v rámci "komiksové soboty", opět v MeetFactory, kde návštěvníci mohou diskutovat s famózním autorem obálek Sandmana - Davem McKeanem či ruským výtvarníkem Konstantinem Komardinem. Čeští autoři zde představí své projekty v rámci Komiksové ChaChy a nebude chybět ani sekce s mangou.

Na festivalu se objeví i řada hostů - např. francouzský výtvarník Pascal Rabaté (letos oceněný za nejlepší režii na karlovarském filmovém festivalu) a Frederik Peeters ze Švýcarska, autor známého komiksu Modré pilulky.

V den slavnostního zakončení (5. listopadu) budou vyhlášeni vítězové v 10 kategoriích výročních komiksových cen MURIEL.

Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu, podrobný program na tomto odkazu.

Zdroj: komiksfest.cz

Komentáře (1)

WEIL
29.10.2011

Je dobře, že každý literární žánr má své festivaly.

Komiks jako žánr má sice již své nejslavnější období již za sebou, je upozaděný, ale i já sám jsem ho jeden čas hodně baštil.