Knižní novinky - právě vychází

novinky

02.04.2012 / paulhunter
Knižní novinky - právě vychází

Opět přinášíme přehled zajímavých knižních titulů, které právě vychází. Tentokrát jako rychlý přehled v rozmezí dvou dní.

Milan Kundera aneb Co zmůže literatura (nakl. Host)
Kolektivní monografie věnovaná dílu Milana Kundery navazuje na stejnojmennou mezinárodní konferenci konanou v Brně v roce 2009. Publikace spojuje příspěvky odborníků k jednotlivým aspektům díla Milana Kundery (Češka, Kosková, Richterová) se studiemi (literárních) historiků a teoretiků, kteří se vyslovují ke konkrétním problémům tvorby tohoto autora (Pavel, Steiner, Koten, Sládek), nechybí ani pohledy z jiných oborů (Scarpetta). Analyzováno je hlavně Kunderovo dílo beletristické, především v jeho estetických a ideových souvislostech, středem zájmu jsou též autorovy eseje a jeho celkový filozofický a kulturní odkaz, a to napříč uměleckými médii.

Pevná vazba, 300 stran

Aktualizace (3. 3. 2012): Nakladatel vydání knihy posunul.

Zatímco spíš - Alberto Marini (nakl. Argo)
Knižní debut Zatímco spíš úspěšného filmového scénáristy Alberta Mariniho vznikl na základě jeho scénáře pro stejnojmenný film režiséra převážně hororových snímků Jaumeho Balagueróa. Přivádí čtenáře do luxusního činžovního domu v New Yorku, protagonistou thrilleru je jeho vrátný. Ten totiž vlastní klíče od všech bytů a zná slabosti všech obyvatel domu. Stačí jich jen využít. Žádné násilí – hlavní zbraní je psychický teror.

Vědomí konce - Julian Barnes (nakl. Odeon)
Kniha Juliana Barnese je silným a stylisticky vytříbeným příběhem paměti, historie, stárnutí a zodpovědnosti. Stárnoucí vypravěč Tony Webster se na prahu smrti dočká odhalení tajemství, které od základu mění perspektivu, jež si o svém zcela obyčejném životě vytvořil. Bookerova cena za r. 2011.

Pevná vazba, 160 stran

Kupec benátský - William Shakespeare (nakl. Atlantis)
Dvojjazyčné vydání Shakespearovy hry v překladu Martina Hilského, který knihu opatřil také poznámkami a úvodní studií.

Pevná vazba, 324 stran

Zdroj: kosmas.cz, argo.cz

Komentáře (4)

s-reader
03.04.2012

Ať se posouvá - hlavně když vyjde.

paulhunter
03.04.2012

Ediční plány nakladalství jsou bohužel také nepřesné - data jsou pohyblivá a nakladatelství vydání knih často posouvají, takže když tu napíšu zprávu o některé knize, která má vyjít, tak to nikdy není na 100 %.
Knihu o Kunderovi Host ve svých informacích měl, ovšem jak to vypadá, titul nejspíš vyjde později - Kosmas, který měl knihu nabízet 2. dubna má nyní informaci, že jí má nakladatel v edičním plánu (předtím že má vyjít 2. dubna) a ostatní e-shopy data přesouvají rovněž na později.

Často se dívám na nakl. Argo, které má u knih napsaný datum vydání, ale často se to posouvá.

s-reader
03.04.2012

Trochu jsem zmatený informací o knize Milan Kundera aneb Co zmůže literatura - na Kosmasu ji uvádějí jako titul, který je v edičním plánu vydavatele (Host), v nakladatelství o ní není zmínka. Máš nějaké jiné informace nebo vycházíš s informace - možná nepřesné - z Kosmasu?

Woro
02.04.2012

Výborně Paulhuntere. Doufám, že se z Knižních novinek po delší pauze stane opět pravidelnější rubrika. Díky Ti za novinky.

Vědomí konce zní podle anotace dosti zajímavě.