Jak dát světu najevo, že milujete knihy

novinky

PR článek, 06.08.2018
Jak dát světu najevo, že milujete knihy

Co se děje nového v českých čtenářských vodách? Knihomolové a knihomolky z knihkupectví Martinus.cz si pro vás připravili zbrusu nová knihotrika! Seznamte se s naší knihomolskou módou a zjistěte, které knihotriko nejlépe pasuje k vašemu čtenářskému vkusu.


Na to, až vám budeme moci představit, co jsme společně s našimi kumpány Tomski&Polanski ukuli, jsme se strašně těšili. Lukáš a Ilona (ty dva můžete znát kupříkladu díky nezapomenutelným obálkám knih Ladislava Zibury nebo novinek Ireny Obermannové) vytvořili knihomolské návrhy, do kterých jsme se zamilovali na první pohled - nejenže jsou zalíbení hodné kvůli vtipné ilustraci, ale také proto, že zkrátka na první pohled vyzařují lásku ke knihám, kterou má jejich nositel v sobě. Alespoň tak nám to okamžitě přišlo a od doby jejich vzniku nenosíme v podstatě nic jiného :-)


Jaká nová knihotrika si můžete obléct?

Bradavický stylVybrat to správné zaříkadlo byl docela oříšek, nakonec vyhrálo jedno z těch nejpraktičtějších především proto, že je doslova kouzelnou metaforou k tomu, co se stane, když si pravidelně hledáte #vicecasunacteni - rozsvítí se vám v hlavě :-) A protože potterovských fanoušků máme a známe opravdu spousty, právě knihotriko Lumos si zasloužilo dvě barevné varianty - klasickou černobílou a ještě navíc něžnější šedou verzi.

David a GoliášJednu z nejznámějších legend pojali naši ilustrátoři skutečně velmi vtipně a pokaždé, když se na tohle knihotriko podíváme, musíme se chtě nechtě aspoň usmát. Doporučujeme jej tedy zejména pro zajištění dobré nálady své i svého okolí. A taky proto, abyste všem kolem sebe připomínali, že jen proto, že je někdo větší a silnější, neznamená to, že musí vyhrát. Že zvítězí většinou ten, kdo má pod čepicí - právě proto, že přečetl spoustu dobrých knih.

Kafka fashionLiterární klasika na tričku? Ano, prosím! Zvlášť s nápisem a obrázkem, který upozorňuje na jeden kafkovský příběh, který všichni dobře známe už ze školních lavic. Díkybohu, že čtení nás mění jen v dobrém slova smyslu a přeměny v brouka se bát nemusíte. A i kdyby náhodou, díky Kafkovi už aspoň všichni tušíme, jak s tím naložit.

Všechna naše knihotrika jsou vyráběna ve férových pracovních podmínkách, mají bio certifikaci a jsou ze 100% organické bavlny. Když se tedy o ně budete pěkně starat, vydrží vám věky a vzhledem k neutrálním barvám je můžete ve svém šatníku kombinovat s dalšími kousky do aleluja. Pro ty, co jsou rádi, když oblečení mluví za ně, pro ty, co milují knihy srdcem i duší, pro ty, co nejsou mudlové - pro vás všechny jsme s láskou vyrobili tuhle knihomolskou nádheru.

Užijte si ji a nezapomeňte nám pod hashtagem #knihotriko ukázat, jak vám sluší! :-)

Komentáře (18)

anika452
05.09.2018

Jestli se vám to nelíbí prosím ale toto nebylo podle mě myšleno jako reklama jde jen o to aby jste se mohli pochlubit známým pokud chcete na ulici stejně nikdo nekouká co máte na sobě. Pro šíření mezi teenagery je to fine jestli si připadáte na to staří ok ale jsou lidé v nižším věku pro které je to jako dělané mě je 13 let a pořídila bych si tričko v takovémto stylu , možná jiný obrázek, na stylu nic neměnit a bude to cool a znám soustu lidí ve svém věku kteří mají na toto stejný názor , ale označovat taková trička za modly je velice přehnané a slovo modla jako takové zní fanaticky

pedroK
16.08.2018

Nápad dobrý, ale nevybrala bych si žádný z obrázků. Klidně decentnější by mohly být. Jak píše delatrix.

delatrix
15.08.2018

Kombinace bílé a černé je hezká, ale osobně bych si nevybrala ani jedno. Ty obrázky mohli udělat hezčí.

anamor.avonoz
13.08.2018

Vůbec nemusím dávat světu na obdiv, že čtu.
Kdo nečte, o moc přichází.
Ale stejně tak někdo, kdo například pěstuje vysokohorskou turistiku může říct to samé o těch, co čtou.
Každého věc.

A navíc..jen čistě z mého subjektivního hlediska jsou pro mě tato trička silně neatraktivní.

Marika Vanova
12.08.2018

Bílá barva je hezká, ale vždyť je tolik barev, není to škoda nevyužít? Aspoň v té šedé, nebo klasika černá.

Míjuš
09.08.2018

Souhlasím s tsal. Co má být, že člověk jde po venku s tričkem, kde má potisk své oblíbené knihy? Lidé se oblékají do triček s různými potisky - her, filmů, seriálů, anime, osobností, kapel, v dnešní době třeba youtuberů, nebo nějakými vtipnými hláškami či větami, tak proč sakra ne tématikou knihy? Nevidím na tom nic špatného, rozhodně v tom nevidím žádné pohoršování nebo zneuctění knih a jejich obsahu, a taky si troufám říct, že vůbec nejde o žádnou reklamu nebo propagaci, ať už výrobce nebo vybrané hry, filmu apod. Já sama spadám do té skupiny, která má ráda tématická trička, především kapel a her, a mimo jiné znám spoustu lidí, kteří jsou v téhle menšině také, a za nás za všechny můžu říct, že to není žádná propagace, nýbrž nošení toho, co se nám líbí a co máme rádi. Někdo má jako koníček sběr figurek, stavění modelů, sport, hledání kešek, četbu knih a někdo třeba i sběr tématických triček. Myslím, že se nikdo lidem na ulici vyloženě nevystavuje, nenutí je, ať se podívá a posoudí jeho tričko s tématikou Harryho nebo Davida a Goliáše. Je to zkrátka potisk, který se vážně na něco, a který je součástí celkového vzhledu. Neodsuzujte něco, co sami pokládáte za hloupost. :-)

Protector
08.08.2018

Takové tričko bych si nepořídil, nelíbí se mně ani koncept a ani zpracování...

ddkk
08.08.2018

Tak nevím...osobně bych si takové tričko určitě nepořídila ani pro sebe ani pro své blízké, hlavně nejsem ochotná reagovat na jakékoli podobné PR akce. Ani si ve svém věku neumím představit, že bych na své hrudi "propagovala" Bradavice ( :-) nebo vlastně cokoli jiného...). Na druhé straně, má-li se tím podporovat četba obecně hlavně mezi dětmi a teenagery, nechť se děje vůle Martinusu...

1