George R. R. Martin a chystané české novinky

novinky

/ paulhunter
George R. R. Martin a chystané české novinky

Zatímco všichni netrpělivě očekávají dokončení šestého dílu série Píseň ledu a ohně s názvem Vichry zimy (The Winds of Winter), čtenáři George R. R. Martina dostanou letos hned dvě autorovy knihy v českém překladu.

Tou první bude Rytíř Sedmi království - sbírka tří novel z let 1998, 2003 a 2010, jejichž děj se odehrává před Hrou o trůny. V této podobě se objeví titul vůbec poprvé, u nás dokonce o něco dříve než ve Spojených státech. Knihu chystá nakladatelství Argo vydat 16. října na Velký knižní čtvrtek. Překladu se ujal Richard Podaný.

Ještě před Vánocemi by se měla na českém trhu objevit úplná novinka - Svět ledu a ohně, která v originále vychází na konci října. Tento bohatě ilustrovaný svazek obsahuje komplexní historii Sedmi království, detailní výčet bitev a povstání, které vedly k událostem ze série Píseň ledu a ohně. Mimo jiné zahrnuje velké množství obrázků a map, kompletní rodokmeny rodu Starků, Lannisterů a Targaryenů, informace k historii a kultuře Západozemí a mnoho dalšího.
G. R. Martin sestavil Svět ledu a ohně společně s dvěma fanoušky, kteří jsou rovněž zakladateli stránky Westeros.org a patří k téměř stejně dobrým znalcům tohoto světa, jako je samotný autor.
Svět ledu a ohně vydá nakladatelství Talpress, již se usilovně pracuje na jeho překladu.

Zdroj: argo.cz, FB Talpress


Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn, dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království, ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Černožárova vzpoura, křižoval krajem potulný rytíř... více

Přejít na komentáře (3)