George R. R. Martin a chystané české novinky

novinky

12.10.2014 / paulhunter
George R. R. Martin a chystané české novinky

Zatímco všichni netrpělivě očekávají dokončení šestého dílu série Píseň ledu a ohně s názvem Vichry zimy (The Winds of Winter), čtenáři George R. R. Martina dostanou letos hned dvě autorovy knihy v českém překladu.

Tou první bude Rytíř Sedmi království - sbírka tří novel z let 1998, 2003 a 2010, jejichž děj se odehrává před Hrou o trůny. V této podobě se objeví titul vůbec poprvé, u nás dokonce o něco dříve než ve Spojených státech. Knihu chystá nakladatelství Argo vydat 16. října na Velký knižní čtvrtek. Překladu se ujal Richard Podaný.

Ještě před Vánocemi by se měla na českém trhu objevit úplná novinka - Svět ledu a ohně, která v originále vychází na konci října. Tento bohatě ilustrovaný svazek obsahuje komplexní historii Sedmi království, detailní výčet bitev a povstání, které vedly k událostem ze série Píseň ledu a ohně. Mimo jiné zahrnuje velké množství obrázků a map, kompletní rodokmeny rodu Starků, Lannisterů a Targaryenů, informace k historii a kultuře Západozemí a mnoho dalšího.
G. R. Martin sestavil Svět ledu a ohně společně s dvěma fanoušky, kteří jsou rovněž zakladateli stránky Westeros.org a patří k téměř stejně dobrým znalcům tohoto světa, jako je samotný autor.
Svět ledu a ohně vydá nakladatelství Talpress, již se usilovně pracuje na jeho překladu.

Zdroj: argo.cz, FB TalpressRytíř Sedmi královstvíRytíř Sedmi královstvíGeorge R. R. Martin

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn, dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království, ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Černožárova vzpoura, křižoval krajem potulný rytíř ser Dunca...více

Komentáře (3)

Standa Šebek
30.10.2014

...a vánoční dárek mám jasný.

PierRe Vesper
26.10.2014

Už vím, co si nadělím. A je to Svět ledu a ohně. Chybí vám tam spojka (a). Jen taková maličkost. :-D

sheylka
19.10.2014

Moc se těším :-)