„Dodržuj všechny pravidla, přijdeš o všechnu zábavu…“

novinky

PR článek,
„Dodržuj všechny pravidla, přijdeš o všechnu zábavu…“

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky mrazivých detektivek plných nečekaných zvratů.
Právě u nás vyšla druhá kniha spisovatele a scenáristy Simona Bookera ( Případy inspektora Lynleyho). Po jeho úspěšném debutu Stín pochybnosti přichází druhý příběh investigativní novinářky Morgan Vineové. Tentokrát ji o pomoc požádala žena odsouzená za smrt svého bývalého partnera.

Co Karl Savage chce, to Karl Savage dostane. I smrt.

Karl je mrtvý. Musí být. Jeho exmanželka Anjelica sedí ve vězení za jeho úkladnou vraždu, byla jednoznačně odsouzena. Vše je jasné – forenzní experti shodně potvrdili identitu ohořelých ostatků jejího ex, žalobce prokázal její úmyslné založení požáru. Tvrzení obhajoby, že Karl byl vlastně zločinec, že terorizoval ji i své okolí a že má Anjelica chronický strach z ohně a tudíž nemohla požár založit, byla vnímána jen jako její chabý pokus, jak se vyhnout vězení a zůstat se synem.

I když má investigativní novinářka Morgan o její vině pochybnosti, uvědomuje si, že intuice je málo, potřeba jsou solidní důkazy, které nemá.

„Když jsem to auto zdědila, začala jsem si v kufru vozit kanystr s benzínem, aby se mi to už nikdy nestalo.“
Morgan se nakloní vpřed.

„Policisté tvrdili, že ho našli prázdný. A podle obžaloby obsahoval stopy benzínu stejné značky, jaký použil ten žhář.

Anjelica přikývne a zakoulí očima.

„Já vím, to o těch aditivech."
“
To o těch aditivech dostalo Anjelicu za mříže – tohle a zápalky, které se našly v jejím bytě. Vyšetřovatelé našli na místě požáru jednoznačně identifikovatelné molekuly aditiv, které používá BP, a policie zajistila záznam bezpečnostní kamery na benzínce BP, na kterém je vidět, jak Anjelica plní benzín do kanystru. Samo o sobě by to nebylo nic zvláštního: Čerpacích stanic British Petrol byly stovky, benzínu se prodávaly miliony litrů. Jenže vyšetřovatelé navíc našli…“

Nebo je to všechno jinak?

Všechno se změní v momentě, kdy Vin Morgenová spatří údajného nebožtíka tváří v tvář, plného života, bez očividných popálenin.

Morgan dopije čaj a podívá se na hodinky. Skoro tři ráno. Nejvyšší čas dát práškům na spaní další šanci. Umyje šálek a vykoukne na pláž. Z kuchyňského okna na ni dopadá pruh světla.
Patnáct metrů od domu stojí dodávka.
Bílý obytňák.
Morgan si je jistá, že tu nebyl, když si vařila čaj. Že by si s ní prášky a alkohol takhle zahrávaly? Nebo byla tak zabraná do čtení, že neslyšela motor? Tak či onak není pochyb o tom, co je to za auto.
Ani o tom, komu patří silueta sedící za volantem, s tváří skrytou ve tmě.
Morgan přeběhne mráz po zádech. Rychle jde ke dveřím a zkontroluje, že jsou zamčené. Pak ještě zadní dvířka. Okna. Popadne mobil, skoro rozhodnutá volat policii, a potom se znovu podívá ven. Dodávka je pořád tam, co byla, a muži za volantem stále není vidět do tváře.
V kabině se zablýskne, jak si zapaluje cigaretu.
Morgan neslyší zvuk Zippo zapalovače, ale dokáže si ho představit.
Cvak-škrt.
Na dvě vteřiny – možná ani to ne – zahlédne jeho tvář. Morgan slyší, jak jí v uších hučí krev, a srdce jí bije jako o závod. Tvář, kterou vidí, je trochu jiná než ta, kterou viděla na fotkách u novinových článků – má plnovous a oholené vlasy –, ale jinak je to nade vši pochybnost tvář nebožtíka.


Zručně vykreslené a dobře promyšlené příběhy Simona Bookera s překvapivou zápletkou a neočekávaným rozuzlením, které přečtete jedním dechem – to jsou knihy Zabij mě znovu a Stín pochybnosti.Obě knihy můžete zakoupit s 20% slevou v e-shopu nakladatelství BETA:
http://www.knihybeta.cz/eshop-zabij-me-znovu.html
http://www.knihybeta.cz/eshop-stin-pochybnosti.html


Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

V knize Zabij mě znovu se čtenáři opět setkají s investigativní žurnalistkou Morgen Vineovou, kterou mohou znát z Bookerova předchozího detektivního thrilleru Stín pochybnosti. Tentokrát se na ni s prosbou o pomoc obrátila odsouze... více


Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Danny je ve vězení, protože ho na základě pochybných důkazů odsoudili za vraždu nevlastní dcery. Morgan ale ví, že je nevinný. Její milovaný Danny by přece neublížil ani mouše. Sama mu pomáhá, aby se jeho případem zabýval odvolací... více

Přejít na komentáře (2)