Divnější planeta - o obyčejném chování neobyčejných obyvatel

novinky

PR článek, 17.12.2021
Divnější planeta - o obyčejném chování neobyčejných obyvatel

Nathan W. Pyle: DIVNĚJŠÍ PLANETA
Komiksové příběhy o obyčejném chování neobyčejných obyvatel Divné planety pokračují!


Do češtiny text komiksu opět skvěle přeložila Michala Marková, která byla za překlad knihy Divná planeta oceněna Cenou Muriel 2020 za Nejlepší překlad.

Oblíbený a oceňovaný komiks o bytostech jedné Divné planety se konečně dočkal pokračování a přináší vám novou nálož osobitého humoru z dílny Nathana W. Pylea. Stejně jako tomu bylo v předchozím díle, se i tentokrát podíváme na život nás lidí očima neobyčejných bytostí, které svým pragmatickým přístupem a pohledem na naše konání představují všední záležitosti v naprosto novém, zábavném až absurdním světle.
V tomto díle se bytosti zabývají především našimi volnočasovými aktivitami jako kulturou, sportem i domácími mazlíčky. Jejich úhel pohledu nás nemůže přestat bavit!
Komiks Divnější planeta volně navazuje na velmi úspěšný první díl Divná planeta, který vznikl ze stejnojmenného instagramového fenoménu, svým chytlavým humorem pobavil celý svět a čtenáři na Goodreads byl dokonce zvolen nejvtipnější knihou loňského roku.(Více se dočtete zde)
Ani tentokrát autor Nathan W. Pyle nezklamal a připravil si pro nás štědrou dávku situačního humoru, který je pro jeho pero tak typický.

Nathan W. Pyle (* 1982) je americký karikaturista a spisovatel žijící v New Yorku. Vyrůstal v Ohiu, vystudoval teologii na vysoké škole a dva roky učil tento předmět na střední škole, než se v roce 2008 přestěhoval do New Yorku.  Tam pracoval v televizní produkci a byl úspěšný také jako návrhář triček s potiskem.  Jeho kreslená tvorba si získala poprvé pozornost v roce 2013, kdy  zveřejnil sérii animovaných gifů popisujících jeho pozorování života v New Yorku. Animace se staly virálními a zaujaly i společnost BuzzFeed, která mu nabídla práci, a také jeden z největších vydavatelských domů HarperCollins, který mu v roce 2014 vydal první komiks i v knižní podobě. Svůj web-komiks Strange Planet spustil Pyle v únoru 2019. Sleduje v něm planetu modrých bytostí bez pohlaví a rasy, které mají lidské tradice a chování, ale diskutují o nich vysoce technickou terminologií, například slova „toužím po poškození hvězdou" ve skutečnosti znamenají „chci se opálit"...
Web-komiks Strange Planet si rychle získal velkou sledovanost na Instagramu; do 3 týdnů měl 250 000 sledujících, do května jich bylo více než dva miliony a v prosinci 2020 dokonce šest milionů.  Knižní verze, nazvaná rovněž Strange Planet (č. Divná planeta), byla vydána v listopadu 2019 a dostala se vzápětí na žebříčky bestsellerů, včetně nejprestižnějšího The New York Times Bestsellers. Druhý díl knihy Stranger Planet byl v USA vydán v roce 2020, české vydání vychází v prosinci 2021.

Nathan W. Pyle: Divnější planeta, přeložila Michala Marková, vydává nakladatelství Universum, 144 stran, doporučená cena 299 Kč - Koupit můžete zdeDivnější planetaDivnější planetaNathan W. Pyle

Vítejte zpět na ještě Divnější planetě! Oblíbený a oceňovaný komiks o bytostech jedné Divné planety se konečně dočkal pokračování a přináší vám novou nálož osobitého humoru z dílny Nathana W. Pylea. Stejně jako tomu bylo v předchozím díle, ...více

Komentáře (0)