Česká slečna Marplová a její nový případ!

novinky

PR článek,
Česká slečna Marplová a její nový případ!

Vtipná detektivka Marie Rejfové Kdo jinému jámu kopá (a ebooková novelka Kdo má pod čepicí, která knize předcházela) se minulé léto setkaly s nadšenými čtenářskými ohlasy, a tak není divu, že takřka přesně rok poté přichází autorka s dalším případem Josefíny Divíškové.

V románu Komu straší ve věži se vrátíme do fiktivního českého maloměsta Brodu a vrátí se i většina „obvyklých podezřelých“: počínaje samotnou Josefínou, přes komisaře Tvrdíka, strážmistra Švece, pekařku paní Řábkovou, až po svéraznou rodinu Josefíniny sestry. Objeví se ale rovněž nové postavy: učitel Jakub Stehlík a jeho dědeček, starosta Brodu Jaroslav Jiroušek, jeho politický rival Ivo Podroužek a mnozí další.

S Jakubem Stehlíkem je spojen případ, do něhož se Josefína zaplete tentokrát. Případ, který se stal před více než třiceti lety: smrt Jakubovy matky a s ní pravděpodobně spojená loupež v klenotnictví. A aby toho nebylo málo, mladý a pohledný učitel, který Josefíně při pátrání pomáhá, navíc poněkud zkomplikuje její třaskavý vztah s komisařem Tvrdíkem.

Marie Rejfová pojala román Komu straší ve věži jako příběh s tajemstvím, v němž se soustředila především na vzájemné vztahy a minulost postav a postaviček žijících v Brodu. Nezapomněla při tom, v čem je výjimečná: v brilantním vykreslení českého maloměsta a jeho typických obyvatel, jejichž osudy popisuje s humorem sobě vlastním. Na příští rok pak autorka chystá Josefínin třetí, tentokrát „zimní“ případ nazvaný Kdo maže, ten jede.

Humornou detektivku Komu straší ve věži si můžete pořídit s luxusní slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Presshttp://mysterypress.cz/komu-strasi-ve-vezi/.


Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti. Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s n... více


Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne roz... více


Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Když se malířka z Prahy Josefína Divíšková přestěhuje do Brodu a smíří se s tím, že život učitelky na malém městě je jedna velká otrava, její kolega z práce je nalezen mrtvý. Díky své zvědavé povaze a vrozenému talentu dostávat se... více


Přejít na komentáře (1)