Březen, čas čtenářů

novinky

10.03.2011 / Rockwood
Březen, čas čtenářů

Pozdě, ale přeci jen vás informujeme o novinkách, které se na fanoušky psaného slova chystají v březnu. Knihovny pod dohledem Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR na tento měsíc připravili plno různých aktivit, ve kterých nechybí různé soutěže nebo třeba autorská čtení.

Snad nejvíce novinek si pro nás přichystala Městská knihovna v Praze. Koncem března se chystá otevřít už druhý pražský bibliobox, který bude k nalezení u pobočky na Opatově. Pro ty, co dosud netuší co takový bibliobox je: jedná se o jakousi schránky, které bývají umístěné u knihoven. Do nich lze kdykoliv vkládat zapůjčené knihy, které již chcete navrátit a nemáte třeba dostatek času knihovnu navštívit během otevírací doby.

První takový pražský bibliobox se nachází u Národní technické knihovny v Dejvicích.

Dále se Městská knihovna v Praze začíná víc zaměřovat na elektrické zpracování knih. Knihovna vlastní čtrnáct čteček elektronických knih, z nichž dvě používají přímo v knihovně na odzkoušení, případně zaučení uživatelů a dalších dvanáct čteček jsou k dispozici k zapůjčení. Nutno poznamenat, že takové čtečky půjčují pouze zletilým čtenářům, kteří jsou v knihovně přes rok a nemají žádný vroubek, a půjčují je pouze na dva týdny.

Více informací ohledně novinek a různých akcí pro tento měsíc můžete nalézt na stránkách Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. (http://www.skipcr.cz/)

Zdroj: ceskenoviny.cz


Přejít na komentáře