12. narozeniny Databáze knih!

novinky

08.12.2020 / Dan
12. narozeniny Databáze knih!

Dnes je tomu dvanáct let, co se na internetu objevila Databáze knih. Z tak trochu náhodného webu se stal největší a nejnavštěvovanější knižní web u nás a na Slovensku.

Je to pár týdnů, co jsme dosáhli rekordu v počtu 138 938 návštěv za jediný den. Díky moc!

Jak a proč web DatabazeKnih.cz vznikl, si můžete přečíst v článku, který jsem napsal před časem.

Bez spojení mnoha lidských sil bych tenhle text teď nepsal. Děkuji moc všem moderátorům, uživatelům, návštěvníkům. Také štěstí, náhodě a správné konstelaci hvězd, že se tohle stalo, a že tenhle web pomáhá orientovat se ve světě knih a přináší snad převážně radost :-)

Budu rád, když mi sem do komentářů, nebo osobní zprávou (pokud je to citlivý příběh :-) napíšete, jak jste Databázi knih objevili právě vy. Věřím, že i z těchto příběhů by mohla být kniha :-) Stále je co vylepšovat, a stále se proto snažím něco vylepšovat. Díky vaší zpětné vazbě vím, že je web každý den o kousek lepší a přívětivější... Samozřejmě stále platí, že i nadále moc rád uvítám vaše tipy a návrhy na zlepšení.

Takže minimálně na dalších 12 let!
Dan, provozovatel webu

Komentáře (89)

Alena13
16.01.2021

databázi knih jsem objevila, když jsem sháněla chemickou knížku. Tu jsem sice nesehnala, ale koupila jsem knížku od Dicka Francise, která mi chyběla. A mnoho dalších knih. Moc děkuji za tento web.

AnettO
11.01.2021

Na Databázi knih jsem narazila kdysi dávno při vyhledávání nejlepších thrillerů. Od té doby už si neumím svůj knižní život bez tohoto webu představit!
Jak už napsali mnozí přede mnou - Databáze knih je hlavním pomocníkem při výběru nových knížek, při hledání detailnějších informací o knihách, o kterých se bavíme s přáteli nebo je prostě jen zahlédnu někde ve výloze. Jakmile začnu vyhledávat a číst, ztrácím pojem o čase. Děkuji, že máme možnost být součástí něčeho tak skvělého, a děkuji, že pro všechny knižní nadšence vytváříte příjemné prostředí s obdivuhodným obsahem!

Maxina
04.01.2021

Databáze knih je stránka, bez které bych si už ani nemohla pořádně koupit knížku :-) Jsem přihlášená šest let a když si kupuju knížky, sleduju nejen o čem je a hodnocení čtenářů, ale taky sleduju, abych četla série pěkně popořadě :-) Prostě jste SUPER a díky! :-)

heliholt
03.01.2021

Milý Dane, gratuluji. Jak jsem Vás objevila už nevím, ale Databáze knih mne přivedla po letech znovu ke čtení. Na pultech knihkupectví, ať už internetových, nebo kamenných, je tak nepřeberné množství knížek, že vybrat si nějakou, která by mne zaujala a něco mi dala, by pro mne bylo téměř nemožné. Díky Vám a dalším čtenářům, kteří přispívají na Databázi svými postřehy z přečtených knih, je pro mne výběr lehčí. Přečtu si komentáře, hodnocení, výběr dalších knih čtenáře, u kterého mne zaujal příspěvek (pro úsudek zdali čte podobné knihy, jako já) a pak už je to hračka! Moc dík.
Helena

Jozefina
03.01.2021

Přeji do dalších let mnoho čtenářů. Gratuluji.

Radzha
30.12.2020

Vaši webovou stránku jsem objevil náhodou při tvorbě mého čtenářského deníku k maturitě. Takže už je to nějakých 9 let a od té doby zde hledám inspiraci pro dlouhé jízdy vlakem do svého rodného města. Mockrát děkuji za to, co děláte :)

Jonna
30.12.2020

Jsem ráda, že Databáze knih stále existuje, a že se jí daří. Já jsem k Databázi přišla poté, co byla provozovateli zrušena vaše "konkurence", která jen hodně slibovala, ale nakonec se ukázalo, že ji zajímaly jen peníze. Proto dokážu Databázi ocenit. Děkuji, že jste.

jzfvlk
30.12.2020

Gratulujem.

1