Komentáře: 12. narozeniny Databáze knih! (89)

Přidat komentář

Alena13
16.01.2021

databázi knih jsem objevila, když jsem sháněla chemickou knížku. Tu jsem sice nesehnala, ale koupila jsem knížku od Dicka Francise, která mi chyběla. A mnoho dalších knih. Moc děkuji za tento web.

AnettO
11.01.2021

Na Databázi knih jsem narazila kdysi dávno při vyhledávání nejlepších thrillerů. Od té doby už si neumím svůj knižní život bez tohoto webu představit!
Jak už napsali mnozí přede mnou - Databáze knih je hlavním pomocníkem při výběru nových knížek, při hledání detailnějších informací o knihách, o kterých se bavíme s přáteli nebo je prostě jen zahlédnu někde ve výloze. Jakmile začnu vyhledávat a číst, ztrácím pojem o čase. Děkuji, že máme možnost být součástí něčeho tak skvělého, a děkuji, že pro všechny knižní nadšence vytváříte příjemné prostředí s obdivuhodným obsahem!


Maxina
04.01.2021

Databáze knih je stránka, bez které bych si už ani nemohla pořádně koupit knížku :-) Jsem přihlášená šest let a když si kupuju knížky, sleduju nejen o čem je a hodnocení čtenářů, ale taky sleduju, abych četla série pěkně popořadě :-) Prostě jste SUPER a díky! :-)

heliholt
03.01.2021

Milý Dane, gratuluji. Jak jsem Vás objevila už nevím, ale Databáze knih mne přivedla po letech znovu ke čtení. Na pultech knihkupectví, ať už internetových, nebo kamenných, je tak nepřeberné množství knížek, že vybrat si nějakou, která by mne zaujala a něco mi dala, by pro mne bylo téměř nemožné. Díky Vám a dalším čtenářům, kteří přispívají na Databázi svými postřehy z přečtených knih, je pro mne výběr lehčí. Přečtu si komentáře, hodnocení, výběr dalších knih čtenáře, u kterého mne zaujal příspěvek (pro úsudek zdali čte podobné knihy, jako já) a pak už je to hračka! Moc dík.
Helena

Jozefina
03.01.2021

Přeji do dalších let mnoho čtenářů. Gratuluji.

Radzha
30.12.2020

Vaši webovou stránku jsem objevil náhodou při tvorbě mého čtenářského deníku k maturitě. Takže už je to nějakých 9 let a od té doby zde hledám inspiraci pro dlouhé jízdy vlakem do svého rodného města. Mockrát děkuji za to, co děláte :)

Jonna
30.12.2020

Jsem ráda, že Databáze knih stále existuje, a že se jí daří. Já jsem k Databázi přišla poté, co byla provozovateli zrušena vaše "konkurence", která jen hodně slibovala, ale nakonec se ukázalo, že ji zajímaly jen peníze. Proto dokážu Databázi ocenit. Děkuji, že jste.

jzfvlk
30.12.2020

Gratulujem.

vojteska70
30.12.2020

Gratuluji. Ani si už neumím představit, že bych databazi neměla. Sehnala jsem tu bezva knížky a taky prodala.
A hodně se řídím komentáři čtenářů.
Bezvadně je s Vámi. pat

danka13
30.12.2020

Gratuluji, už si moji knihovnu bez Vás neumím představit. Sehnala jsem si i nesehnatelné.

krákorka
29.12.2020

Gratuluji a už nevím jak jsem objevila Databazi knih,ale jsem za ni vděčná i za sehnané knihy.

Cinik
29.12.2020

Gratuluji!

Erawan
28.12.2020

Přidávám se ke gratulantům a děkuji, že jste. Nejsem tu nijak extra dlouho, ale vůbec si nemůžu vzpomenout, jak jsem se o DK dozvěděla. Zato si dobře pamatuji nadšení, které jsem cítila, když jsem DK "objevovala", a jsem nesmírně vděčná za všechno, co jsem se dozvěděla a co mi obohatilo život. A to nemluvím o knížkách, které jsem tu sehnala a těším se s nimi...

tonysojka
28.12.2020

Blahopřeji a děkuji.
Za inspiraci,obohacení čtenářského života a seznámení s uživateli,kteří i v této době médií a sociálních sítí milují literaturu ,ať už v tištěné či audiopodobě.

Renike
28.12.2020

GRATULUJI! Uz si neumim predstavit den bez vasich stranek

Erna601
27.12.2020

Blahopřeji! Mnoho z nás má dobré nápady, ale jen někteří je uskuteční. Jak jsem vás objevila? Než si titul stáhnu do čtečky nebo mám v úmyslu koupit, půjčit, hledala jsem informace. Tu, tam i jinde, jen na Databázi knih byly vždy, s bonusem upřímných názorů těch, co knihu četli. Děkuji.

veronika4001
27.12.2020

Moc gratuluji k dvanáctiletému přispívání a rozvíjení čtivosti a čtenářské populace. Zadali jste si dlouhodobý cíl a důležitou roli, ve které, doufám, budete pokračovat a společnost nadále podporovat v četbě. S knihami se člověk stává krásnější a tuto krásu je třeba podněcovat.

tatjana1737
21.12.2020

Přidávám se ke gratulantům a přeji vše nejlepší a hodně dalších dobrých let! (Když si vzpomenu, jaké tele jsem já byla ve dvanácti letech, závidím Databázi knih, že je z ní taková dospělá a šikovná slečna! A jsem si naprosto jistá tím, že poroste čím dál víc do krásy.)

Na DK jsem se dostala přes bazar. Muž sháněl jednu nesehnatelnou knížku a narazila jsem na nabídkové inzeráty. Pro kontaktování prodejce ale byla nutná registrace, takže jsem si vytvořila přihlašovací jméno a účet. Knihu jsem sice nakonec nesehnala (šlo o jedno konkrétní vydání, které nikdo nenabízel), ale zato nakoupila jiné. Postupně si mne DK zaháčkovala, nejprve čtením komentářů jiných, poté psaním vlastních (které beru jako svůj Čtenářský deník). Jen zpětně lituji, že jsem si nezvolila jiný nick, tenhle byl takové provizorium, netušila jsem, že tady zůstanu :-).
Vždy, když mi někdo "opalcuje" komentář, otevřu si jeho profil, mrknu na jeho přečtené knihy a komentáře, a zpravidla si tak na seznam "Chci přečíst" přidám kupu dalších položek. Tolik knih a tak málo času! :-) Dostala jsem se ovšem ke knihám, které bych asi jinak minula, a nelituji toho, protože mi hodně daly a některé se staly pevnou součástí mé, kapacitně již dávno nevyhovující, knihovny.
Kromě toho jsem se přes komentáře a zprávy dostala k několika uživatelům, s nimiž si píšu, plánujeme osobní setkání, doporučujeme si knížky a klábosíme nejen o čtení. Sama jsem pár duší také přivedla, a i když třeba nejsou tolik aktivní, inspiraci zde vždy najdou.
Na Databázi se mi líbí, že na rozdíl od jiných "zájmových" webů nesklouzla k vulgaritě uživatelů, a i když jsem na nějaký atak v diskusích (s nevinnými tématy typu Postava hledá autora!) narazila, nikdy to nebylo nic takového, s čím se lze - bohužel - setkat jinde.

Děkuji za možnost setkávat se, byť virtuálně, s jinými čtenáři, za mnohdy zajímavé a obohacující komentáře, tipy na knihy (viz můj povzdech výše) i za čtenářskou výzvu, kterou sice nikdy nesplním na 100 %, ale stejně mne baví. Tudíž díky, Dane, za Databázi! :-)

katrin9435
15.12.2020

I já si přeji mnoho dalších úspěšných let s vaším webem - již si bez vás nedovedu představit den, kdybych u vás nenašla něco zajímavého. Škoda jen že jste začali s těmi vašimi kredity - dost lidí to odradilo, ale komerce dnes vládne všude - opravdu škoda, že i u vás. Mnoho zdaru. Držte se.

iLuciferie
14.12.2020

Také se přidávám ke gratulantům :)
Já jsem na Databázi narazila vlastně díky babičce, která mě zaúkolovala, abych se jí "na těch internetech" pokusila sehnat jednu knížku, kterou nemohla nikde sehnat. Díky hledání jsem zjistila, že tu lze dát poptávku po knize, ale jen pro registrované, a tak jsem se zaregistrovala a knihu poptala. Knížku jsem zde nakonec asi po 4 měsících skutečně sehnala, ale tou dobou už jsem Databázi využívala i "pro sebe" - celý koncept DK mě velmi nadchl a navštevuji ji velmi často, plním výzvu atd.
Jediné, co mi tady v současné chvíli trošku chybí, je evidence audioknih, které jsem v loňském roce přidala do mých "čtenářských aktivit".